HELVETIA - 10%

Duże i przestronne pokoje łatwo zaaranżować. Dzięki znacznej powierzchni, w salonie możemy mieć wszystko, co jest nam potrzebne. Większy problem stanowią małe pokoje, w których każdy metr przestrzeni jest niemalże na wagę złota. Stworzenie funkcjonalnego i estetycznego wnętrza w pomieszczeniu o niewielkich rozmiarach wymaga dokładnego przemyślenia i zaplanowania całej aranżacji strefy wypoczynkowej. Tu najczęściej pojawia się pierwsze pytanie – kanapa czy narożnik? Jaki mebel wypoczynkowy wybrać?

kanapa czy narożnik w salonie

Aranżując wnętrze salonu warto mieć na uwadze funkcję, jaką spełnia to pomieszczenie. To miejsce wypoczynku, a więc cały pokój powinien ułatwiać relaks i regenerację po ciężkim dniu pracy. Salon nie powinien być surowym i zimnym wnętrzem, warto zadbać o elementy dekoracyjne i tkaniny, dzięki którym zyska na przytulności. Wystrój powinien być także spójny stylistycznie. W związku z tym, że centralnym punktem strefy wypoczynkowej jest komfortowe siedzisko, od niego należy zacząć aranżację wnętrza.

Narożniki

Niezaprzeczalną zaletą narożników jest ich przestronność. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się więc w dużych salonach niż w małych pokojach. Jednak dla chcącego, nic trudnego. Również do mniejszych pomieszczeń można wstawić narożnik. Trzeba tylko wiedzieć jaki. W sytuacji, gdy masz ograniczone możliwości przestrzenne, powinieneś zdecydować się na mniejszy model lub narożnik z szezlongiem. Dla tego drugiego, charakterystyczną cechą jest połączenie długiego modułu z krótkim, który zwykle jest częściowo pozbawiony oparcia. W niewielkich salonach warto też dosunąć narożnik do ściany, by zaoszczędzić nieco cennej przestrzeni.

Narożniki są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które wolny czas lubią spędzać w gronie przyjaciół i rodziny, grając wspólnie w gry planszowe lub po prostu ciesząc się wspólnym towarzystwem. Charakterystyczny kształt litery L umożliwia wypoczynek większej liczby osób niż tradycyjna kanapa. Wystarczy dostawić stolik do kawy, by przyjemnie spędzić czas z bliskimi.

Praktycznym rozwiązaniem w mieszkaniach o małym metrażu będą też narożniki z funkcją spania. Należy też pamiętać, że nie wszystkie modele dają taką możliwość. Taki narożnik spełni swoje zadanie nie tylko wtedy, gdy mamy nocujących gości – ułatwi także zmianę dziennego pokoju w sypialnię.

Nasze propozycje narożników do salonu:

Kanapy

Na kanapę powinny zdecydować się osoby, które lubią częste przemeblowania. Kanapa jest mobilnym meblem, z łatwością można ją ustawiać według własnych potrzeb i preferencji. Bez problemu wpasujesz ją do niedużego pokoju, a dzięki niewielkim gabarytom zajmie naprawdę mało miejsca. Jeśli warunki na to pozwalają, warto strefę wypoczynkową z kanapą uzupełnić fotelem – nada kącikowi przytulny charakter.

Kanapy cechuje przede wszystkim możliwość łatwego i szybkiego rozłożenia. Dzięki temu – podobnie jak narożnik – może pełnić funkcję łóżka. Pojemny schowek, który znajduje się wewnątrz kanapy, umożliwi przechowywanie pościeli lub przedmiotów, które nie są potrzebne na co dzień.

Jeżeli większość czasu spędzasz przed telewizorem, będzie ona lepszym wyborem niż narożnik. Zapewni odpowiedni kąt widzenia niezależnie od miejsca siedzącego, co w przypadku narożnika jest znacznie trudniejsze. To także dobre rozwiązanie dla osób, które lubią popołudniowe drzemki lub przy małej liczbie domowników.

Strefa wypoczynkowa, jakiej potrzebujesz

Urządzając salon powinieneś myśleć o potrzebach wszystkich domowników. Musisz też brać pod uwagę dostępną przestrzeń i jej właściwe zagospodarowanie pozostałymi meblami. Strefa wypoczynkowa powinna być dopasowana do tego, w jaki sposób Ty i Twoi współlokatorzy spędzacie wolny czas. W pokojach dziennych, które pełnią też funkcję sypialni należy wstawić taki mebel wypoczynkowy, który zapewni nie tylko komfort w pozycji siedzącej, ale i w leżącej. Nie sprawdzą się więc kanapy i narożniki obite skórą. Mimo że wyglądają bardzo estetycznie, nie są tak przyjemne w dotyku, jak te obite miękkimi tkaninami. Jeśli masz dużą rodzinę lub często zapraszasz do siebie znajomych, najlepszym wyborem będzie narożnik, który pomieści więcej osób i ułatwi wspólne spędzanie czasu.

Opublikowano: 15.11.2017r.

meblezet.com - Internetowy Sklep Meblowy