Materace 

94 produktów w kategorii.
 • Materace 80x200

  Materace 80x200 cm to najczęściej wybierane przez klientów materace jednoosobowe. Idealne do niewielkich sypialni, pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Uznawany za materac wąski, choć komfortowy do wypoczynku. Ogólnie przyjęta zasada mówi, że łóżko jednoosobowe powinno mieć materac nie węższy niż 70cm. Długość materaca, dopasowaną do użytkownika, najłatwiej ustalić, doliczając 20cm do wzrostu osoby. Materace 80x200 cm to zatem optymalna wersja dla osób o klasycznych posturach.

  Dobór wielkości materaca jest jednak początkiem procesu prowadzącego do podjęcia decyzji, jaki materac wybrać. Materace 80x200 cm posiadają bowiem różne rodzaje twardości, jak i różne składowe komponenty budowy. Od tego zależy jakość snu, wpływ na ułożenie ciała, dbałość o zdrowie kręgosłupa. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i sprawdzenia, co oferują materace 80x200.

   

  Materac piankowy 80x200

  Podstawowa wersja i tym samym najbardziej ekonomiczna to materac piankowy 80x200 cm. Wykonany na bazie pianki poliuretanowej T25 o grubości 10 cm średnio twardy. Najprostsze z możliwych rozwiązań, polecane dzieciom i nastolatkom o wadze do 65kg. Materac piankowy 80x200 jest dobrym rozwiązaniem do łóżek w pokojach młodzieżowych oraz do rzadko używanych łóżek w pokojach gościnnych. Materac piankowy 80x200 stanowi też najbardziej ekonomiczne rozwiązanie przy meblowaniu wynajmowanych mieszkań czy miejsc noclegowych w standardzie Basic.

  • Materac jednoosobowy
  • Wkład z pianki poliuretanowej
  • Średnia twardość
  • Izolacja termiczna
  • Polecany dla dzieci i osób do 65kg

   

  Materace lateksowe 80x200

  Materace lateksowe 80x200 cm wykonane są bazie połączenia różnych warstw i struktur. Sprężyny kieszonkowe, zamknięte w oddzielnych kieszonkach materiału, dają poczucie komfortu, niezależnie od stopnia ucisku na dany fragment materaca. Wysokiej jakości pianka termoelastyczna (memory), „zapamiętuje” idealne ułożenie ciała. Reaguje pod wpływem ciepła i nacisku ciała, idealnie dopasowując się do sylwetki. Ma działanie ortopedyczne, niwelując ucisk na ciało. Materace lateksowe 80x200 posiadają też 4 cm warstwę lateksu (oddzielona jest grubym filcem od sprężyn w celu zapewnienia większej trwałości materaca). Zapewnia ona prawidłowe ułożenie kręgosłupa, zgodnie z naturalnymi krzywiznami. Wpływa to na odciążenie kręgosłupa w trakcie snu i niwelowanie oznak bólowych. Materac posiada zdejmowany, hypoalergiczny pokrowiec z bawełny. Materace lateksowe 80x200 cm są nie tylko wygodnym rozwiązaniem do spania, ale i wpływają pozytywniena stan kręgosłupa.

  • Materace jednoosobowe
  • Materace kieszeniowe z warstwą lateksu
  • Pianka Visco Memory
  • Średnia twardość (strona z lateksem miękka)
  • 7 stref twardości
  • Właściwości ortopedyczne i antyalergiczne
  • Polecany dla osób z problemami krążeniowymi i bólami kręgosłupa

   

  Materace 7 stref 80x200

  Przeglądając ofertę materaców, trafiamy na materace 7 stref 80x200. O co właściwie chodzi z tymi 7 strefami i jakie mają znaczenie dla komfortu spania? Już wyjaśniamy. Otóż leżąc spokojnie na materacu, nasze ciało, zgodnie z zasadami fizyki, naciska na jego powierzchnię. Z inną siłą naciska nań głowa, z inną ramiona, biodra, nogi czy stopy.

  Materace 7 stref 80x200 mają za zadanie maksymalnie dopasować się do ciała i zapewnić właściwe położenie kręgosłupa w trakcie snu. Dlatego właśnie został podzielony na 7 stref twardości. Można wyróżnić strefę: głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, bioder, kolan, stóp. Materace 7 stref 80x200, są twardsze w strefie krzyża i ud, by podtrzymać najcięższą część ciała.

 • Materace 90x200

  Materace 90x200 cm są powszechnie dostępne w szerokiej gamie rodzajów i stopni twardości. Chętnie kupowane są do łóżek jednoosobowych, jak i kontynentalnych. Taka szerokość zapewnia odpowiedni komfort, pozbawiony problemów z obracaniem z boku na bok w trakcie spania. Materace 90x200 można dobrać zarówno w wersji ekonomicznej: piankowej czy bonelowej, jak i bardziej zaawanasowanej: 7-strefowe materace z warstwą lateksową lub kokosową, 9-strefowe (faworyt w kwestii komfortowego snu mZET 9 stref premium komfort ROYAL), 32-strefowe.

  Dla osób o większej wadze polecane są materace 90x200o większej twardości, lepiej podtrzymujące ciało, a głównie kręgosłup. Są one odporne na odkształcenia. Ze względu na wytrzymałość warto wybrać materac sprężynowy, kieszeniowy lub multipocket.

   

  Materac piankowy 90x200

  Materac piankowy 90x200 jest odpowiedni dla osób o normalnej sylwetce i wadze. Idealnie sprawdza się jako materac do łóżek dziecięcych i młodzieżowych, zapewniając spokojny sen i wygodne miejsce do odpoczynku. Pianka poliuretanowa gwarantuje odpowiednią elastyczność materaca i jego amortyzację. Posiada przewiewną strukturę, dzięki czemu zapewnia prawidłową cyrkulacje powietrza i odprowadzenie wilgoci. Materac piankowy 90x200 z uwagi na właściwości antyalergiczne, ograniczające wchłanianie roztoczy, polecany jest dla alergików.

  • Materac piankowy 90x200 jednoosobowy
  • Wkład z pianki poliuretanowej
  • Średnia twardość
  • Izolacja termiczna
  • Polecany dla dzieci i osób do 65kg

   

  Materace lateksowe 90x200

  Materace lateksowe 90x200 to propozycja dla bardziej wymagających. Materace kieszeniowe z warstwą lateksu zapewniają elastyczność punktową, różną w poszczególnych częściach produktu. Materace lateksowe 90x200 są wypełnione pianką łączącą w sobie elastyczność i wytrzymałość odporną na odkształcenie i deformacje. Porowata budowa sprzyja swobodnemu przepływowi powietrza i odprowadzaniu nadmiaru wilgoci. Ogranicza to ryzyko występowania pleśni i roztoczy, co jest istotną informacją dla alergików. Wysoka elastyczność punktowa zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa, zgodnie z naturalnymi krzywiznami. Efektem jest skuteczne odciążenie kręgosłupa.

  Materace lateksowe 90x200 charakteryzują się dużą wytrzymałością. Warstwa lateksu oddzielona jest grubym filcem od sprężyn w celu zapewnienia większej trwałości materaca. Szczególnie polecane są osobom o wyższej wadze ciała.

  • Materace lateksowe 90x200 jednoosobowe
  • Materace kieszeniowe z warstwą lateksu
  • Pianka Visco Memory
  • Średnia twardość (strona z lateksem miękka)
  • 7 stref twardości
  • Właściwości ortopedyczne i antyalergiczne
  • Polecany dla osób z problemami krążeniowymi i bólami kręgosłupa

   

  Materace 7 stref 90x200

  Materace 7 stref 90x200 to materace, które najbardziej dopasowują się do anatomicznej budowy człowieka. Są twardsze w strefie krzyża i ud, by podtrzymać najcięższą część ciała. Biodra i ramiona delikatnie zapadają się w bardziej miękkich strefach. Ciało utrzymuje prawidłową postawę w naturalny sposób, a odpowiednio wsparte mięśnie mogą swobodnie wypoczywać. Materace 7 stref 90x200 oprócz optymalnej szerokości spania sprzyjają zdrowiu kręgosłupa.

  Materace 7 stref 90x200 mZET kokos - materace kieszeniowe z warstwą maty kokosowej.

  Materace 7 stref 90x200 mZET lateks - materace kieszeniowe z warstwą lateksu

  Materace 7 stref 90x200 mZET PREMIUM- materace kieszeniowe składające się ze sprężyn typu pocket, pianki poliuretanowej, pianki lateksowej oraz maty kokosowej.

  Materace 7 stref 90x200 mZET PREMIUM KOMFORT - materace kieszeniowe składające się ze sprężyn typu pocket, pianki visco, pianki poliuretanowej, pianki lateksowej oraz maty kokosowej.

 • Materace 120 x 200 – dla dużych i małych śpiochów

  Dobry sen to wartość, do której powinniśmy dążyć bez względu na wiek. Dla najmłodszych spokojnie przespane noce to ścieżka do prawidłowego rozwoju, dla dorosłych gwarancja energii, sprawności oraz dobrego samopoczucia, a dla seniorów – zasłużony wypoczynek i dodatkowy zastrzyk wigoru.

  Oczywistym jest, że z nocnym odpoczynkiem najbardziej kojarzy się łóżko, jednak wiele osób koncentruje się przede wszystkim na estetyce ramy. Tymczasem to właśnie materac jest cichym bohaterem, który w głównej mierze odpowiada za jakość naszego snu. Wie o tym każdy, kto choć raz w swoim życiu spał na może i najpiękniejszej, ale niewygodnej wersalce. Na szczęście nasze materace 120 x 200 sprawią, że nieprzespane noce raz na zawsze przejdą do przeszłości.

   

  Materace 120 x 200 – różne wymagania, jeden format

  Materace 120 x 200 cechuje szczególna uniwersalność, która czyni materace o tych właśnie wymiarach tak popularnym nabytkiem: sprawdzą się one zarówno w przypadku ram typowo sypialnianych, jak i pojedynczych, dzięki czemu świetnie nadają się także do mebli młodzieżowych.

  Przy zachowaniu zasady uniwersalności, materace 120 x 200 wychodzą naprzeciw różnym potrzebom naszych domowników. Dlatego znajdą się wśród nich zarówno modele o dużym stopniu twardości, jak i półtwarde.

   

  Materace 120 x 200 – bajeczne sny dla całej rodziny

  Nasze materace podzielone są na wygodne strefy, oporem segmentów dostosowane do poszczególnych odcinków ludzkiego ciała. Posiadamy nie tylko standardowe materace 7 stref 120 x 200, ale i materace, które są podzielone aż na 32 strefy! Materace 32 strefy 120 x 200 wyposażone są w specjalną piankę Visco Memory Foam, która pod wpływem ciepła użytkownika jeszcze lepiej przystosowuje się do jego ciała.

  Warto wspomnieć, że zarówno materace 7 stref 120 x 200, jaki i materace 32 strefy 120 x 200 z naszej oferty wykonane zostały na bazie sprężyn kieszeniowych. Ich kompleksowy system sprawie, że jeśli materac jest dzielony przez dwie osoby ruchy jednej będą niewyczuwalne dla drugiej. Sprężyny wypełniające nasze materace 7 stref 120 x 200 oraz materace 32 strefy 120 x 200 izolowane są porządną warstwą komfortowej pianki, dzięki czemu stają się absolutnie niewyczuwalne pod ciężarem ludzkiego ciała. Materace 32 strefy 120 x 200 są także otulone puchatym, bawełnianym pokrowcem, dzięki czemu są jeszcze bardziej miękkie. Na naszych materacach nawet bajkowa księżniczka nie wyczułaby tytułowego ziarnka grochu!

   

  Roztoczom i alergiom mówimy stanowcze nie!

  Nie tylko najmłodsi muszą stawiać czoła wszelakim alergiom. Coraz częściej niespodziewane reakcje alergiczne pojawiają się także wśród osób dorosłych. Jeden z alergenów stanowią roztocze, poza tym niegroźne i niewidoczne gołym okiem pajęczaki, które żyją wśród drobinek kurzu osadzających się w naszych mieszkaniach.

  Żeby zapobiec wzmożonym wędrówkom roztoczy, które mogłyby wywołać u alergików niepożądane reakcje, warto zaopatrzyć się np. w materace 7 stref 120 x 200 zawierające matę z kokosa lub lateksu. Obie wersje dzięki swojej konstrukcji spełniają kryterium hipoalergiczności i znakomicie odprowadzają wilgoć, zapewniając każdemu alergikowi słodki i spokojny sen. Wybierz swój model i śpij spokojnie!

 • Materace 140 x 200 – przednia wygoda, szerokie zastosowanie

  Dobrej jakości sen to droga do wzmożonej kreatywności, dobrego samopoczucie i młodego wyglądu. Dlatego też materac, na którym śpimy, powinniśmy wybierać z taką samą starannością, jaką kierujemy się przykładowo przy wystroju mieszkania.

  Materace 140 x 200 to kolejny co do szerokości model oferowanych przez nas materacy. Łączą one szerokie możliwości zastosowania z wyjątkową wygodą materacy mZET, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się w pokoju rodziców, babci czy nastolatka. Dla osób szczególnie ceniących sobie codzienny komfort spania, nasze materace 140 x 200 dostępne są także w wersji premium.

   

  Materace 140 x 200 – Twoje ciało będzie Ci wdzięczne

  Bez względu na to czy pracujesz w biurze, czy jako pracownik fizyczny – zarówno zbyt długie siedzenie przed komputerem, jak i wysiłek cielesny obciążają Twój szkielet oraz mięśnie. Może to się odbić na Twoim organizmie w postaci chronicznych bólów i wad postawy. Bardzo ważne jest, żebyś nie utrwalał ewentualnych dolegliwości źle dobranym materacem. Obecnie najlepszym wyborem są opcje ze strefami twardości dostosowanymi do poszczególnych części ciała: Materace 7 stref 140 x 200.oraz materace 32 strefy 140 x 200.

  Dużą popularnością cieszą się materace 7 stref 140 x 200, które podzielone są na 7 stref twardości. Odpowiednio podtrzymują ciało użytkownika, odciążając najbardziej narażone na kontuzje partie mięśniowe oraz kręgosłup. Materace 7 stref 140 x 200 dostępne są w wersji standardowej, lateksowej albo kokosowej – a także w wersji premium.

  Materace 32 strefy 140 x 200 zostały stworzone przy użyciu inteligentnej pianki Visco Memory Foam, która perfekcyjnie dostosowuje się do kształtów użytkownika pod wpływem temperatury emitowanej przez jego ciało. Dzięki temu dostarcza śpiącemu optymalne podtrzymanie, a co za tym idzie – wyjątkowo smaczny sen.

  Nasze materace 7 stref 140 x 200 oraz materace 32 strefy 140 x 200 są szczególnie polecane parom, u których przynajmniej jedno z partnerów ma tzw. „lekki sen”. Dzięki umieszczeniu sprężyn w specjalnych kieszonkach oraz doskonałej izolacji uzyskaną przez naprzemienne warstwy pianki i filcu ruchy jednej z osób są niewyczuwalne dla drugiej.

   

  Inni liczą owieczki, Ty liczysz kichnięcia? – Materace lateksowe 140 x 200

  W ramach naszej oferty przygotowaliśmy też rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu alergikom – materace lateksowe 140 x 200. Lateks uchodzi za tworzywo wyjątkowo higieniczne – wykazuje właściwości antybakteryjne, antygrzybicze i odprowadzające wilgoć. Dzięki temu nasze materace lateksowe 140 x 200 są doskonałą alternatywą m.in. dla osób, które mają alergie na roztocza.

  Osoby jednocześnie uczulone na lateks nie są jednak pozostawione same sobie – materace lateksowe 140 x 200 z powodzeniem mogą zostać zastąpione przez ich odpowiedniki z kokosa.

   

  Dodatkowy booster wygody – materac piankowy 140 x 200

  Zwolennikom prostych rozwiązań polecamy materac piankowy 140 x 200 średniej twardości, w całości wykonany z pianki poliueratanowej. Materac piankowy 140 x 200 jest stosunkowo wygodny w transporcie oraz przystosowany do dowolnej ramy o odpowiednich wymiarach, lecz jest polecany zwłaszcza do mebli młodzieżowych, domków letniskowych, przyczep kempingowych itp. Jeśli posiadasz wersalkę, której komfort Cię nie zadowala, nie musisz jej wymieniać. Zaopatrz się w materac piankowy 140 x 200, który pozwoli Ci sprytnie rozwiązać problem, oszczędzając przy tym także sporo wysiłku – wystarczy, że nałożysz go na wybrany mebel, a będziesz spał jak suseł!

 • Materace 160 x 200 – podwyższony komfort w Twojej sypialni

  Materace 160 x 200 to jeden z szerszych modeli materaców z naszej oferta, który doskonale sprawdzi się w każdej sypialni. Najczęściej wybierane materace 160 x 200 z naszej oferty to m.in.:

  • materace 7 stref 160 x 200,
  • materace 32 strefy 160 x 200,
  • materace lateksowe 160 x 200 (świetne dla alergików!),
  • materac piankowy 160 x 200.

  Miłośnicy klasycznych rozwiązań, które znają jeszcze z domu, znajdą u nas także materace 160 x 200 bonelowe. Materac piankowy 160 x 200 to wersja dla ludzi mobilnych i oszczędnych. Kto jednak może pozwolić sobie na odrobinę luksusu, koniecznie powinien zapoznać się z naszą ofertą wyjątkowych materacy premium.

   

  Materace 7 stref 160 x 200 i materace 32 strefy 160 x 200 – na czym polega ich wyjątkowość?

  Podczas gdy tradycyjny materac bonelowy lub materac piankowy 160 x 200 charakteryzuje się tym, że jego twardość jest taka sama w każdym miejscu materaca, materace 7 stref 160 x 200 oraz podzielone są na oddzielne segmenty (tzw. strefy), które twardością dostosowane są do specyfiki poszczególnych części ciała. Wśród naszych modeli premium, których zaletą jest większy komfort poprzez większą grubość, znajdziesz także materac podzielony na 9 stref. Materace 7 stref 160 x 200 składają się z 7 takich segmentów – jest to standardowy podział oparty o ogólną budowę ludzkiego ciała, dzięki czemu podczas snu kręgosłup oraz mięśnie nie ulegają zbędnemu obciążeniu. Bardziej zaawansowaną opcją bazującą na tej samej technologii są materace 32 strefy 160 x 200, gdzie strefy zostały skonstruowane w bardziej kompleksowy sposób, dostosowując się wskutek tego do najdrobniejszych nawet potrzeb poszczególnych odcinków naszego ciała i czyniąc pozycję leżącą możliwie najwygodniejszą. Cechy te wspierane są przez specjalną piankę Visco Memory Foam, dostosowującą się do kształtów użytkownika pod wpływem temperatury ciała.

   

  Materace 160 x 200 dla dwojga

  Czy to tradycyjny materac bonelowy, materac piankowy 160 x 200, czy też materac ze strefami twardości – każdy z naszych materacy doskonale sprawdzi się w Twojej sypialni. Warto jednak podkreślić, że nasze materace 7 stref 160 x 200 (w tym także materace lateksowe 160 x 200), materace 32 strefy 160 x 200 oraz wszystkie modele premium wyposażone są w sprężyny kieszeniowe.

  Oznacza to, że każda ze sprężyn w materacu umieszczona jest w specjalnej kieszonce. Kieszonka ta świetnie izoluje drgania sprężyn, dzięki czemu ruchy jednej osoby śpiącej na materacu są zupełnie nieodczuwalne dla drugiej. Z tego powodu materace 160 x 200 na bazie sprężyn kieszonkowych są idealne dla dwojga.

   

  W trosce o alergików – materace lateksowe 160 x 200, kokos i nie tylko

  Tworząc naszą ofertę nie zapomnieliśmy także o alergikach. Osoby borykające się z reakcjami alergicznymi na kurz i roztocze z ulgą odkryją, że nasze materace lateksowe 160 x 200 oraz materace kokosowe zostały stworzone właśnie z myślą o nich! Lateks oraz włókna kokosa hamują gromadzenie się kurzu i doskonale odprowadzają wilgoć, dzięki czemu są wyjątkowo higieniczne.

  To jednak nie wszystko. Większość naszych materacy występuje w zestawie z łatwym w czyszczeniu, hypoalergicznym pokrowcem. Z naszymi materacami zyskasz zupełnie nową, lepszą jakość snu.

  Więcej szczegółów znajdziesz w opisie wybranych produktów.

 • Słodkie sny króla i królowej – materace 180 x 200

  Materace 180 x 200 to największe materace, jakie znajdziecie w naszej ofercie – można więc śmiało mówić o królewskim rozmiarze. Materace 180 x 200 to zatem materace typowo sypialniane. Oto wybór naszych materacy 180 x 200, dzięki którym poczujecie się w swojej sypialni jak król i królowa:

  • materac piankowy 180 x 200,
  • materac bonelowy 180 x 200,
  • materace 7 stref 180 x 200 (wersja standard, Premium oraz Premium Komfort),
  • materac 9 stref 180 x 200 Premium Komfort Royal,
  • materace 32 strefy 180 x 200,
  • materace lateksowe 180 x 200 oraz kokosowe 180 x 200.

   

  Prosta elegancja – materac bonelowy 180 x 200 oraz materac piankowy 180 x 200

  Wielu osobom elegancja kojarzy się z takimi pojęciami jak tradycja oraz prostota. Są to osoby, które cenią sobie dobrą jakość na równi z własnymi przyzwyczajeniami, którym są wierni przez długie lata.

  Dla takich osób powstał nasz materac z tradycyjnymi sprężynami bonelowymi oraz materac piankowy 180 x 200. Są to uniwersalne materace 180 x 200, których klasyczny design wzbogaci każdą sypialnię. Materac piankowy 180 x 200 ma także tę zaletę, że jest lekki oraz stosunkowo poręczny. Dzięki temu jest prosty w transporcie i pielęgnacji, dobrze sprawdzi się więc jako materac w domku letniskowym albo pokoju gościnnym.

   

  Loża VIP – materace 7 stref 180 x 200 oraz materace 32 strefy 180 x 200

  Dobrej jakości sen przekłada się na zadowolenie z życia – nie ma nic ważniejszego. Dlatego też w trosce o Twój sen opracowane zostały materace podzielone na specjalne strefy twardości, które prawidłowo podtrzymują poszczególne części Twojego ciała, odciążają mięśnie i kręgosłup oraz zapobiegają rozwojowi wad postawy. Z radością prezentujemy materace 7 stref 180 x 200 oraz materace 32 strefy 180 x 200, które są swoistą lożą VIP dla Twojego ciała – dzięki nim zaczniesz się wysypiać jak nigdy przedtem.

  Materace 32 strefy 180 x 200 są dodatkowo wyposażone w specjalną piankę Visco Memory Foam, która przystosowuje się do Twojego ciała pod wpływem jego temperatury i zapamiętuje jego kształt. Zjawisko to znacząco wpływa na komfort snu.

  Interesującą opcję stanowią też materace lateksowe 180 x 200,. Ze względu na właściwości lateksu są one bardzo higieniczne – zapobiegają przenikaniu kurzu i wilgoci do wnętrza materaca, dzięki czemu hamują rozwój groźnych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak grzyby oraz roztocze. Materace lateksowe 180 x 200 są zatem doskonałym wyborem dla alergików. Jeśli jednak podejrzewasz u siebie uczulenie na lateks, możesz zastąpić materace lateksowe 180 x 200 materacem kokosowym albo wybrać model z hypoalergicznym pokrowcem.

  Ważne! Każdy z naszych materacy „strefowych” jest wyposażony w sprężyny kieszonkowe, które sprawiają, że dwie osoby śpiące na tym samym materacu nie będą wzajemnie wyczuwać swoich ruchów.

   

  Strefa Premium– materace 7 stref 180 x 200 i nie tylko

  W naszej ofercie premium znajdziesz trzy iście królewskie materace, które są grubsze od standardowych modeli, a także łączą ich zalety w jednym materacu:

  • Materace 7 stref 180 x 200 Premium to dwustronne materace o grubości 21 cm, które posiadają 7 stref twardości, a także wyposażone są w matę lateksową oraz kokosową,
  • wersja Premium Komfort to 24 cm miękkiej wygody posiadające wszystkie zalety Premium wzbogacone o piankę Visco Memory Foam,
  • wersja Premium Komfort Royal, to 25 cm, grubości, aż 9 stref twardości oraz oczywiście wszystkie dodatki Premium, dzięki czemu niewątpliwie wysuwa się on na prowadzenie w kwestii komfortowego snu.

  Poznaj niepowtarzalne właściwości naszych materacy już dziś!

na stronę
Pokazuje 1 - 33 z 94 elementów
Pokazuje 1 - 33 z 94 elementów

Najważniejszym elementem każdego łóżka, który ma bezpośredni wpływ na Nasz komfort oraz zdrowie, jest materac. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo bardzo bogatą ofertę materacy, większość z nich zbudowana jest na bazie wkładu ze sprężyn kieszeniowych. Materace na sprężynach charakteryzują się tym, że każda ze sprężyn jest zamknięta w osobnej kieszonce z materiału. W przypadku, kiedy na materacu ze sprężyną kieszeniową śpią dwie osoby, ruchy  jednej z nich nie są odczuwalne dla drugiej oraz nie powstaje dół wokół osoby cięższej.


Klasyczne materace bonelowe

Oferujemy także materace na sprężynach bonelowych, które cechuje sprężystość progresywna, czyli małe obciążenie zmniejsza opór sprężyn, a większy nacisk zwiększa opór sprężyn. Sprężyny bonelowe są połączone ze sobą, taka konstrukcja zapewnia dużą trwałość i odporność na odkształcenia. Materace bonelowe są również tańsze niż materace kieszeniowe, a oprócz niskiej ceny do ich zalet zaliczamy także wysoką sprężystość, komfortową twardość oraz małe prawdopodobieństwo odkształceń. Na materacu bonelowym mogą spać osoby o różnej wadze, jednak znacznie wygodniej sypia się na nim singlom niż parom.


Materace lateksowe, piankowe i kokosowe

Materace, które są wykonane z pianki lub lateksu wykazują bardzo dużą elastyczność, jednak są bardziej podatne na odkształcenia. Materace piankowe są wyjątkowo ciche w porównaniu do sprężynowych i doskonale dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając najwyższy komfort. Coraz więcej osób decyduje się również na materace lateksowe, które są szczególnie polecane alergikom oraz dzieciom ze względu na wysokie właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Oprócz tego, że wkład lateksowy skutecznie uniemożliwia rozwój mikroorganizmów na powierzchni materaca, zapewnia on również doskonałe dopasowanie do kształtu sylwetki. Dużą popularnością cieszą się także materace kokosowe, które polecane są przede wszystkim alergikom, osobom lubiącym spać na twardszym materacu, a także osobom z nadwagą, które wymagają dodatkowego wsparcia, jakie daje mata kokosowa. 


Materace kieszeniowe strefowe

W materacach kieszeniowych oraz piankowych wykonanych na bazie bloku lateksu wyróżniamy zazwyczaj 7 lub więcej stref twardości materaca. Zastosowanie stref o różnej twardości sprawia, że materac lepiej dopasowuje się do budowy fizjologicznej ciała. Pod głową i nogami znajdują się strefy o mniejszej twardości, a pod kręgosłupem strefy twardsze, dzięki czemu cała sylwetka otrzymuje odpowiednie wsparcie, co znacząco wpływa na jakość snu. W naszej ofercie znajdziesz materace kieszeniowe zawierające 7, 9 oraz 32 strefy. Im więcej stref, tym wyższy komfort użytkowania.


Bawełniany pokrowiec w zestawie!

Materace są w pokrowcach pikowanych z bawełny o gramaturze 300-400 g/m2. Bawełna, która jest surowcem naturalnym, zapewnia lepszą wentylację oraz jest w stanie wchłonąć nawet połowę potu, który jest wydzielany w czasie snu. Większość pokrowców posiada zamek umożliwiający ich zdejmowanie. Nasze materace kieszeniowe i bonelowe dostępne są w sześciu najpopularniejszych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz wysokiej jakości materac do swojego łóżka. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszych łóżek klasycznych, tapicerowanych i kontynentalnych, do których możesz dobrać idealnie dopasowany materac z naszej oferty.


Komfortowe materace kieszeniowe, bonelowe i piankowe 

Sen jest niezwykle istotną częścią naszego życia, a 8 długich godzin dziennie spędzonych w łóżku to ważny czas na wypoczynek i regenerację. By rano obudzić się rześkim i wypoczętym warto zadbać o jakość snu i zaopatrzyć się w odpowiednie łóżko z wysokiej klasy materacem. Dobrze dobrany będzie wspierał kręgosłup, zapobiegnie bólom pleców i ogólnemu uczuciu rozbicia w ciągu dnia. Dlatego wybierając materac w naszym sklepie, zwróć uwagę na jego rodzaj oraz twardość. Do wyboru będą:

 • - materace piankowe – sprężyste, dobrze dopasowujące się do kształtu ciała,
 • - materace lateksowe – sprężyste, o właściwościach antygrzybicznych i antybakteryjnych
 • - materace kieszeniowe – sprężynowe, w których sprężyny oddzielono kieszonkami, dzieki czemu materace „nie falują”
 • - materace bonelowe – prostsze i tańsze, klasyczne materace sprężynowe,
 • - materace kokosowe – wykonane z naturalnych włókien kokosowych. 

Pod względem twardości znajdziesz:

 • - H1 - materace miękkie, dla osób o maksymalnej wadze 60 kg, w tym - dla dzieci,
 • - H2 - materace średnio miękkie, dla osób o wadze 50 - 80 kg,
 • - H3 - materace średnio twarde, dla osób o wadze 80 - 100 kg lub lżejszych,
 • - H4 - materace twarde, dla osób o wadze powyżej 100 kg.


Materace do sypialni – estetyka, wygoda i zdrowy sen

Bezpośredni wpływ na funkcjonalność materaca ma podłoże, na jakim został ułożony. Dlatego materace do łóżka, jakie oferujemy, dopasowane zostały rozmiarami do wysokiej jakości posłań i stelaży, które kupisz w naszym sklepie. Wybrany model zawsze idealnie wpasujesz w odpowiadającej mu wielkości ramę, tworząc wyśmienite miejsce do nocnego snu i dziennego wypoczynku. Pojedyncze łóżka w pokoju dziecka i nastolatka wyposażysz w materace o wielkości 80x200 i 90x200, natomiast łoża w sypialni - w dwuosobowe materace od 120 do 180 cm szerokości. Jeśli sypiasz samodzielnie, to, na jaki typ materaca postawisz, będzie miało znacznie mniejsze znaczenie, niż w przypadku wspólnego wypoczynku. Dla par najlepszym i najzdrowszym wyborem okażą się średnio twarde materace kieszeniowe – nieuginające się pod ciężarem masywniejszej osoby posłanie, pozwoli lepiej wyspać się obojgu. 


Wysokiej jakości materace do łóżka – komfort i trwałość

Nasze materace wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów i komponentów, są wytrzymałe, odporne na odkształcenia i zapewniają stabilne podparcie dla kręgosłupa. Higieniczne pokrowce, w jakie są wyposażone, chronią wnętrze przed uszkodzeniem i wzbogacają posłania o dodatkowe właściwości zdrowotne. A także zapewniają odpowiednią wentylację i znacząco podnoszą komfort użytkowania. Dobrze dobrane materace do sypialni to świetna inwestycja, nie tylko w zdrowie i samopoczucie, ale i spora oszczędność – wszak świetnej klasy produkt służyć będzie w niezmienionym stanie przez lata.