Materace 51 produktów w kategorii.

na stronę
Pokazuje 1 - 33 z 51 elementów
Pokazuje 1 - 33 z 51 elementów

Najważniejszym elementem każdego łóżka, który ma bezpośredni wpływ na Nasz komfort oraz zdrowie, jest materac. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo bardzo bogatą ofertę materacy, większość z nich zbudowana jest na bazie wkładu ze sprężyn kieszeniowych. Materace na sprężynach charakteryzują się tym, że każda ze sprężyn jest zamknięta w osobnej kieszonce z materiału. W przypadku, kiedy na materacu ze sprężyną kieszeniową śpią dwie osoby, ruchy  jednej z nich nie są odczuwalne dla drugiej oraz nie powstaje dół wokół osoby cięższej.

Klasyczne materace bonelowe

Oferujemy także materace na sprężynach bonelowych, które cechuje sprężystość progresywna, czyli małe obciążenie zmniejsza opór sprężyn, a większy nacisk zwiększa opór sprężyn. Sprężyny bonelowe są połączone ze sobą, taka konstrukcja zapewnia dużą trwałość i odporność na odkształcenia. Materace bonelowe są również tańsze niż materace kieszeniowe, a oprócz niskiej ceny do ich zalet zaliczamy także wysoką sprężystość, komfortową twardość oraz małe prawdopodobieństwo odkształceń. Na materacu bonelowym mogą spać osoby o różnej wadze, jednak znacznie wygodniej sypia się na nim singlom niż parom.

Materace lateksowe, piankowe i kokosowe

Materace, które są wykonane z pianki lub lateksu wykazują bardzo dużą elastyczność, jednak są bardziej podatne na odkształcenia. Materace piankowe są wyjątkowo ciche w porównaniu do sprężynowych i doskonale dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając najwyższy komfort. Coraz więcej osób decyduje się również na materace lateksowe, które są szczególnie polecane alergikom oraz dzieciom ze względu na wysokie właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Oprócz tego, że wkład lateksowy skutecznie uniemożliwia rozwój mikroorganizmów na powierzchni materaca, zapewnia on również doskonałe dopasowanie do kształtu sylwetki. Dużą popularnością cieszą się także materace kokosowe, które polecane są przede wszystkim alergikom, osobom lubiącym spać na twardszym materacu, a także osobom z nadwagą, które wymagają dodatkowego wsparcia, jakie daje mata kokosowa.

 

Materace kieszeniowe strefowe

W materacach kieszeniowych oraz piankowych wykonanych na bazie bloku lateksu wyróżniamy zazwyczaj 7 lub więcej stref twardości materaca. Zastosowanie stref o różnej twardości sprawia, że materac lepiej dopasowuje się do budowy fizjologicznej ciała. Pod głową i nogami znajdują się strefy o mniejszej twardości, a pod kręgosłupem strefy twardsze, dzięki czemu cała sylwetka otrzymuje odpowiednie wsparcie, co znacząco wpływa na jakość snu. W naszej ofercie znajdziesz materace kieszeniowe zawierające 7, 9 oraz 32 strefy. Im więcej stref, tym wyższy komfort użytkowania.

Bawełniany pokrowiec w zestawie!

Materace są w pokrowcach pikowanych z bawełny o gramaturze 300-400 g/m2. Bawełna, która jest surowcem naturalnym, zapewnia lepszą wentylację oraz jest w stanie wchłonąć nawet połowę potu, który jest wydzielany w czasie snu. Większość pokrowców posiada zamek umożliwiający ich zdejmowanie. Nasze materace kieszeniowe i bonelowe dostępne są w sześciu najpopularniejszych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz wysokiej jakości materac do swojego łóżka. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszych łóżek klasycznych, tapicerowanych i kontynentalnych, do których możesz dobrać idealnie dopasowany materac z naszej oferty.