HELVETIA - 10%

Materace 9 produktów w kategorii.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Najważniejszym elementem każdego łóżka, który ma bezpośredni wpływ na Nasz komfort oraz zdrowie to materac. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo bardzo bogatą ofertę materacy, większość z nich zbudowana jest na bazie wkładu ze sprężyn kieszeniowych. Materace na sprężynach tego  się charakteryzuje się tym, że każda ze sprężyn jest zamknięta w osobnej kieszonce z materiału. W przypadku kiedy na materacu ze sprężyną kieszeniową, śpią dwie osoby ruchy  jednej z nich nie będą odczuwalne dla drugiej oraz nie powstaje dół wokół osoby cięższej.
Oferujemy także materace na sprężynach bonelowych, które cechuje sprężystość progresywna, czyli małe obciążenie mniejszy opór sprężyn, większy nacisk zwiększa opór sprężyn. Sprężyny bonelowe są połączone ze sobą, taka konstrukcja zapewnia dużą trwałość i odporność na odkształcenia.
Materace które są wykonane z pianki lub latexu wykazują bardzo dużą elastyczność, jednak są bardziej podatne na odkształcenia, materace piankowe będą wyjątkowo ciche w porównaniu do sprężynowych.
W materacach kieszeniowych oraz piankowych wykonanych na bazie bloku latexu, wyróżniamy zazwyczaj 7 lub więcej stref twardości materaca. Zastosowanie stref o różnej twardości sprawia, że materac lepiej  dopasowuje się do budowy fizjologicznej ciała. Pod głową i nogami znajdują się strefy o mniejszej twardości, pod kręgosłupem strefy twardsze.
Materace są w pokrowcach pikowanych z bawełny o gramaturze 300-400 g/m2. Bawełna która jest surowcem naturalnym, zapewnia lepszą wentylacje oraz jest w stanie wchłonąć nawet połowę potu który jest wydzielany w czasie snu. Większość pokrowców w  materacach posiada zamek umożliwiający jego zdejmowanie.