Wybieramy przesuwną szafę do sypialni!

Wybieramy przesuwną szafę do sypialni!

 (648)    (8)    0

Znacie to? Wasza sypialnia przypomina raczej składzik na wszystkie niepotrzebne przedmioty w domu niż przytulne miejsce do spania? Łóżko ciągle jest zarzucone ubraniami, które ściągnięto z suszarki i jeszcze nie zostały wyprasowane? Wokół łóżka leżą porozrzucane książki i czasopisma, a w kącie pokoju stoi nieschowana od ostatniego wyjazdu walizka. Czy masz już dość tego bałaganu i braku miejsca dla siebie? Nie martw się, tylko wyposaż swój pokój w przesuwną szafę.

Jaka powinna być szafa w sypialni?

Sypialnia to miejsce, gdzie powinna znajdować się wyłącznie przestrzeń do wypoczynku, czyli łóżko – duże i wygodne. Spoczywając wygodnie na posłaniu, w zasięgu naszego wzroku nie mogą znajdować się żadne rzeczy, które będą nas rozpraszać. Niestety większość polskich mieszkań nie jest zbyt wielka, więc każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Stąd też próbujemy upychać nasze rzeczy we wszystkich kontach mieszkania – nie omijamy przy tym sypialni. To pomieszczenie należy do prywatnych pokoi, więc nieprzeznaczonych dla oczu odwiedzających nas gości.

Dla wszystkich rzeczy, które znosimy do sypialni, trzeba znaleźć właściwą przestrzeń i zadbać o to, by każda miała swoje miejsce. Wszystko najlepiej schować do pojemnej szafy, która będzie wyposażona w półki, a także drążek, na którym powiesimy wieszaki z ubraniami. Dobrze również, gdy szafa zostanie wyposażona w specjalne szuflady lub pojemniki na buty. Oczywiście taka szafa musi być pojemna i dyskretna. Najlepiej więc wyposażyć swoją sypialnię w przesuwną szafę.

Szafa, o jakiej marzysz

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli szaf przesuwnych, więc z łatwością uda się wybrać najbardziej właściwą. Najpierw trzeba zastanowić, czy wolimy szafę zwykłą, czy może taką do zabudowy. Zaletą wolnostojących szaf jest to, że można je dowolnie przestawiać, gdy będziemy chcieli przemeblować pokój. Inaczej jest w przypadku szafy wnękowej – robiona jest na wymiar i najczęściej nie można jej przestawić. Należy więc dobrze zastanowić się, gdzie będzie umiejscowiona. Szafa wnękowa ma zazwyczaj duże rozmiary i sięga do sufitu – dzięki temu można schować rzeczy, których nie używamy na co dzień.

Zarówno w przypadku szaf wolnostojących, jak i wnękowych, bardzo dobrym rozwiązaniem są przesuwne drzwi. Nie zajmują dodatkowej przestrzeni, gdy szafa jest otwarta, a ponadto zawsze można dodatkowo zamontować lustra.

Materiał, kolor, fason

Gdy już zdecydujemy się na rodzaj szafy, warto wybrać materiał, z którego szafa zostanie wykonana. Najbardziej popularnym materiałem są płyt MDF lub OSB. Są dość lekkie, a całość jest prosta i bardzo schludna. Gdy szukamy bardziej solidnych mebli, możemy zdecydować się na meble wykonane z drewna. Są cięższe, więc wytrzymają lata, nim zniszczeją. Oczywiście warto znaleźć szafę z lustrem – przyda się ono nie tylko do spoglądania na siebie. Dzięki lustrzanym drzwiom będzie można optycznie powiększyć pokój. Co do koloru – w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Można stawiać na neutralne barwy, wówczas zmieniając wystrój pokoju, nie trzeba martwić się o zmianę szafy. 

 (648)    (8)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha