Wszystko pod kontrolą - szafki łazienkowe

Wszystko pod kontrolą - szafki łazienkowe

  Ania

 (0)    0

  Poradniki

Im mniejsze pomieszczenie, tym większa szansa, że będzie w nim panował chaos. Jednak bez względu na rozmiar łazienki, ważne jest, żeby była ona funkcjonalna, a zamiast chaosu, żebyśmy panowali w niej my. Oprócz tego, że jest to pomieszczenie, w którym dbamy o higienę czy też czasami prowadzimy rozmyślania na różne tematy, to także miejsce przechowywania kosmetyków, środków czystości czy ręczników.

Przez długi czas w większości łazienek podstawowym wyposażeniem służącym do przechowywania różnych przedmiotów były jedynie półki – albo będące już od początku mieszkania i stanowiące nienaruszalny element ściany, albo plastikowe przeważnie zamontowywane do ścian i kafelków na różne przyssawki. Takie rozwiązanie często dalekie były od ideału – większość rzeczy stała na wierzchu i nieustająco zbierała kurz. Rozwój technologii pozwolił na to, że nawet do takich pomieszczeń jak łazienka (gdzie panuje wilgoć), zaczęto produkować meble o różnych funkcjach i wyglądzie. Szafki zrobione są z materiałów, które pod wpływem czynników zewnętrznych nie ulegają szybkim zniszczeniom i odkształceniom.

Różne materiały i rozwiązania

Meble łazienkowe – w tym szafki – wykonywane są obecnie z metalu, szkła czy drewna. To ostatnie, a także płyty MDF, jest pokrywane wodoodpornym lakierem. Okucia, zawiasy czy inne wykończenia także są zrobione z materiałów rdzoodpornych. Poza tym rozwiązania takie jak PUSH-CLICK pozwalają na otwieranie frontów szafek bez konieczności trzymania za uchwyt. Takie rozwiązanie wpływa pozytywnie nie tylko na funkcjonalność mebli, ale także na walory estetyczne.

Producenci mebli dbają o ograniczenie kontaktu mebli łazienkowych z wodą, a konkretnie z mokrą podłogą, poprzez projektowanie szafek wiszących. Takie rozwiązania są obecnie najpowszechniej stosowane. Po pierwsze z wyżej wymienionego powodu, a po drugie – taka opcja pomaga utrzymać higienę i czystość podłogi, ponieważ ułatwia jej dokładne wytarcie.

Łazienka porto wenge

łazienka PORTO wenge

Wielość funkcji

Wybór odpowiednich mebli łazienkowych zależy od tego, jak duże jest to pomieszczenie i ile (choćby teoretycznie) niezbędnych rzeczy mają one pomieścić. Szafki łazienkowe wyposażone są w zamykane fronty, szuflady i półki. Szafki z zamykanymi frontami przyczyniają się do estetycznego wyglądu pomieszczenia i są bardzo praktyczne – kosmetyki i inne rzeczy są schowane, nie tworzą bałaganu i nie zbierają tak kurzu.

Wśród szafek łazienkowych chyba pierwsze miejsce pod względem popularności zajmuje szafka z lustrem, która zazwyczaj jest umieszczana nad umywalką. Powierzchnia lustra może zajmować część szafki albo stanowić cały jej front. Takie rozwiązanie „dwa w jednym” jest bardzo funkcjonalne i pomaga dobrze zagospodarować niewielką przestrzeń.

Równie popularnym meblem łazienkowym jest szafka z zamykanym frontem pod umywalkę. Może ona występować w wersji tradycyjnej, stojącej na podłodze, ale także w bardziej praktycznej – wiszącej. Prócz tego, że taka szafka stanowi obudowę umywalki i ma walory estetyczne, bo dzięki niej nie widać systemu rur i przewodów hydraulicznych, to także zaopatrzona jest w półki, które pozwalają przechowywać różne rzeczy.

Praktycznym rozwiązaniem są wiszące kominy. To wąskie szafki z półkami i zamykanymi frontami. Poprzez swoje usytuowanie pozwalają zaoszczędzić miejsce w łazience i doskonale sprawdzą się jako miejsce przechowywania nieużywanych ręczników.

W komplecie albo pojedynczo

Możliwość zakupu szafek łazienkowych pojedynczo umożliwia urządzenie łazienki na zasadzie kontrastu. Np. zakup jednej ciemnej szafki do łazienki urządzonej na biało czy też w jasnych kolorach będzie ciekawym rozwiązaniem, a taki mebel będzie stanowił mocny punkt w dobrym stylu. Szafki łazienkowe wykonane z połyskliwych materiałów sprawią, że łazienka nabierze eleganckiego sznytu.

Możliwość wyboru kolorów mebli, a także odpowiadającego nam stylu sprawia, że łazienka może stać się domowym SPA i strefą relaksu.

Komin wiszący PORTO BL11

Komin wiszący PORTO BL11

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha