Szanowni klienci, pragniemy poinformować, że nasz sklep internetowy funkcjonuje bez zmian. Realizujemy wszystkie zamówienia zgodnie z podanymi terminami. Więcej informacji odnośnie odbioru zamówień znajdziesz tutaj.
Wielki powrót meblościanek!

Wielki powrót meblościanek!

  admin

 (0)    0

  Inspiracje

Kiedyś można było je spotkać w każdym polskim domu. Popularność klasycznych meblościanek zdecydowanie spadła. Są passe i przywodzą na myśl minione dekady. Jednak od jakiegoś czasu meblościanki do salonu powracają i to w wielkim stylu. Stały się lżejsze i innowacyjne. Zaskakują designem i oryginalnymi kolorami. Ciężkie regały i szafki w ciemnych kolorach zasłaniające całą ścianę - tego w sklepach już (na szczęście!) nie spotkamy.

Meblościanki do salonu - nowoczesne i z charakterem

Nowoczesna meblościanka w niczym nie przypomina reliktu przeszłości, który “zdobił” ściany naszych mieszkań. Zdecydowanie zmienił się design tych mebli. Meblościanki do salonu nabrały lekkości. To nie jest ponury mebel. Producenci stawiają teraz na oryginalny design. Połączenia różnych materiałów, zestawienia kolorów, wykorzystanie różnych faktur - to wszystko sprawia, że meblościanki stały się atrakcyjne i pożądane.

Meblościanki do salonu nie mają zasłaniać całej ściany. Ich zadaniem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni. Zdecydowaną zaletą nowoczesnych meblościanek jest możliwość skomponowania zestawu, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom. W standardowym zestawie najczęściej można znaleźć szafkę RTV, regały, komodę, szafki czy witryny. Otwarte półki, szafki z oszklonymi drzwiami, pojemne szuflady - to tylko niektóre elementy oferowane przez nowoczesne meblościanki.

Nowoczesne meblościanki - przestrzeń i styl

Największą zaletą meblościanek jest możliwość ich dowolnego komponowania w salonie. Meble nie muszą stać sztywno koło siebie. Szafki mogą wisieć na ścianie w towarzystwie regału. Zmieniło się też przeznaczenie meblościanki. Ograniczenie powierzchni zamkniętej sprawiło, że nie jest to już mebel przechowalniczy. Owszem, nadal można schować różne przedmioty do szafek czy szuflad, ale prym wiodą blaty, otwarte półki i przeszklone witryny. To pozwala na wyeksponowanie pięknych rzeczy - rodzinnych pamiątek, dzieł sztuki czy porcelany. Istotne jest jednak pewne wyczucie. Warto pamiętać, że nowoczesne meblościanki do salonu mają swój unikalny charakter. Za duża liczba przedmiotów może przyćmić nowoczesny design i zaburzyć harmonię wnętrza.

Uniwersalność - jedna z wielu zalet

Współczesne meblościanki do salonu doskonale sprawdzą się we wnętrzach nawiązujących do stylu minimalistycznego czy skandynawskiego. Może się wydawać, że meblościanki nie pasują do takich stylów. A jednak! Prosta forma, ozdoby ograniczone do minimum, stonowane kolory - to wszystko sprawia, że meblościanki są w stanie wpasować się w każde otoczenie. Producenci meblościanek wiedzą co jest potrzebne w mieszkaniach, szczególnie tych niewielkich. Stąd właśnie wzięły się błyszczące fronty czy oszklone witryny. Te elementy mają za zadanie pracować ze światłem i optycznie powiększać pomieszczenie. Popularnym rozwiązaniem jest zainstalowanie specjalnego oświetlenia LED, które dodaje meblom charakteru.

Te wszystkie zabiegi sprawiły, że meblościanki są nie tylko funkcjonalnym meblem. Są też miłe dla oka, doskonale uzupełniają wnętrze. Ich uniwersalność polega też na tym, że można skomponować je z zestawem wypoczynkowym, kanapą czy stolikiem kawowym. Nowoczesne meblościanki do salonu to rozwiązanie dla osób, które cenią wygodę i uniwersalność, a jednocześnie pragną mieć nowoczesne wnętrze. Stare meblościanki pożegnaliśmy już na dobre!

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha