Wciąż na czasie - szafki i stoliki RTV

Wciąż na czasie - szafki i stoliki RTV

  Karol

 (0)    0

  PoradnikiInspiracje  

Nie ma co ukrywać, że mimo zmieniających się trendów społecznych i modowych telewizor i pozostały sprzęt RTV wciąż są ważnym wyposażeniem każdego mieszkania. Można by się pokusić o twierdzenie, że telewizor nadal jest strategicznym punktem każdego „M”. To przed nim spędza się czas w pojedynkę lub z rodziną, to on „szemrze” w tle podczas wykonywania przez domowników różnych czynności, nierzadko usypia do snu czy też podsuwa tematy do dyskusji podczas imprez. Zresztą, ciężko przecież wyobrazić sobie rodzinne życie bez walki o pilota… Wśród sprzętu RTV w domach królują też różne odtwarzacze (wraz z kolumnami) – filmów czy muzyki – a także konsole do gier czy tunery.

Stolik RTV WM41 TOGO

Stolik RTV WM41 TOGO

NA WYCIĄGNIECIE RĘKI

Ponieważ sprzęt RTV to sprzęt codziennego i częstego użytku, to dostęp do niego musi być łatwy. Szafka czy stolik, na którym ustawimy nasz telewizor czy inny sprzęt, powinny być funkcjonalne i w takich rozmiarach, aby zmieściło się wszystko, co mamy w planach tam ulokować. Dlatego przed zakupem takiej szafki należy się zastanowić, jaki sprzęt chcemy na tym meblu umieścić.

SZAFKA RTV TYLKO Z NAZWY

Jak wiadomo, w szufladach szafek, na których stoi telewizor i inne sprzęty medialne, często znajdują się rzeczy niemieszczące się w innych szafkach lub takie, które po prostu z braku określonej dla nich kategorii, musiały stworzyć kolejne zbiorowisko. Dlatego, jeśli chcemy zadbać o ekonomiczne wykorzystanie naszego czasami niezbyt pokaźnego metrażu, warto pomyśleć o tym, żeby szafka RTV także była wyposażona w zamykane fronty czy szuflady. Jednak dla samego sprzętu konstrukcja mebla powinna być otwarta – większość odbiorników RTV działa przecież na pilota, dlatego dostęp do czujników nie może być utrudniony.

A CO Z KABLAMI?

Kwestia, która zaskakuje często nas dopiero wtedy, gdy przywieziemy kupioną szafkę do domu, to problem kabli. Przeważnie jest ich znacznie więcej, niżby można było wcześniej przypuszczać. Istnieją dwa sposoby na poskromienie tej plątaniny: albo należy wybrać szafkę, która ma odkryty tył i kable są łatwo dostępne, a do nas należy tylko pogrupowanie ich w schludne wiązki, albo należy wybrać szafkę z zakrytym tyłem – wtedy rój kablowych węży nie razi nas swym widokiem, ale… mamy do kabli utrudniony dostęp. W skrócie: „coś za coś”, dlatego warto przed zakupem szafki przemyśleć, która opcja będzie nam bardziej odpowiadać.

komoda niska RTV ZONDA Z13

komoda niska RTV ZONDA Z13

MEBEL PRZYCIĄGAJĄCY WZROK

Ponieważ, jak już wiemy, telewizor (zwłaszcza włączony) przyciąga wzrok bardzo bezwiednie, trzeba zadbać o to, żeby mebel, który stanowi (jakby nie było) jego oprawę, był jednocześnie estetyczny i praktyczny. Można dopasować go do panującego w pomieszczeniu wystroju albo przełamać obowiązujący styl. Najbardziej klasyczne szafki RTV są zrobione z drewna lub z materiału przypominającego drewno. Taki design pasuje do każdego rodzaju wystroju. Obecnie szafki i stoliki RTV mają różne formy. Często ich bryła składa się z wielu części, co wprowadzi do pomieszczenia awangardowy powiew.

ODPORNE NA ZANIECZYSZCZENIA I KURZ

Warto zadbać o to, żeby szafka czy stolik RTV były odporne na zarysowania czy kurz, zwłaszcza że w otoczeniu takich urządzeń pył zbiera się bardzo szybko. Odporne na zarysowania okleiny mebli i te nieprzyciągające kurzu pozwolą cieszyć się meblem przez dłuższy czas bez nadmiernych zabiegów czy szybkiej wymiany. Co ważne, należy zwrócić uwagę na to, czy materiał, z którego wykonany jest mebel, jest odporny na wysoką temperaturę. Urządzenia RTV często się przegrzewają, dlatego dobrze, gdy awaria jednego z nich nie ma negatywnego wpływu na pozostałe.

Stolik RTV MONSUN MN 08

Stolik RTV MONSUN MN 08

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha