Urządzanie pokoju dla dziewczynki

Urządzanie pokoju dla dziewczynki

 (0)    0

Urządzenie pokoju dla dziecka to zawsze wyzwanie. Zadanie jest jeszcze trudniejsze, gdy trzeba urządzić pokój dla dziewczynki. W sytuacji gdy pokój jest niewielki frustracja może jeszcze bardziej urosnąć. Niestety nie każdy może zapewnić dzieciom duży, przestronny pokój. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie przestrzeni, która będzie funkcjonalna, dziewczęca i uporządkowana.

Stonowana baza

Dziewczynka będzie zapewne chciała w swoim pokoju różowe ściany i jednorożce. Jej gust może się jednak po miesiącu zmienić, a mocne kolory pozostaną w pokoju. Dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie bazy z jasnych kolorów. Podstawą powinny być białe ściany. Jeśli wasza pociecha bardzo chce konkretny kolor, warto pomalować nim tylko jedną ścianę aby pokój nie był zbyt przytłaczający. Do jasnych ścian dobrze jest dobrać meble w neutralnych kolorach, jak biel czy beż. Dzięki temu pokój będzie wydawał się większy.

Szalone dodatki

Jasne bazowe kolory pozwolą na większe szaleństwo w dodatkach. Najlepiej dać wybór córce i pozwolić jej na wybranie dodatków. Można pomyśleć o kolorowych poduszkach na łóżku. W dziewczęcym pokoju fajnie będą prezentować się firanki w pastelowych barwach. Na ścianach można powiesić plakaty lub rysunki. Na podłodze świetnie będzie wyglądać okrągły kolorowy dywan. Wszystko zależy od fantazji waszej i waszych dzieci.

Drewniane meble

W pokoju dla dziewczynki warto postawić na ponadczasowe meble drewniane. Klasyczne modele mogą służyć przez wiele lat. Można wybrać też meble typowo młodzieżowe, o nowoczesnym wzornictwie. Niezależnie od wybranych modeli, najważniejsze to wybór odpowiedniej ilości mebli. Pokój nie powinien być cały zastawiony meblami. Warto przestrzeń wykorzystać mądrze, tak aby zostało jej jeszcze trochę na miejsce do zabawy.

Podstawą jest łóżko, najlepiej takie z pojemną szufladą pod spodem. W dziewczęcym pokoju musi znaleźć się szafa, która pomieści ubrania i stroje.

Przestrzeń na skarby

Przy niewielkim pokoju warto wybrać wysoką szafę, która sięgnie do samego sufitu. Na najwyższych półkach można wtedy trzymać sezonowe ubrania czy nieużywane zabawki. Dziewczynkom na pewno przypadną do gustu regały ze sporą ilością półek. Będą mogły tam prezentować swoje ulubione książki, ustawić pamiątki z wakacji czy zdjęcia z przyjaciółmi. Dobrym pomysłem jest też komoda. W szufladach można przechowywać nie tylko ubrania, ale też zabawki i inne skarby.

 

Biurko

Kolejnym ważnym elementem dziewczęcego pokoju jest biurko. Razem z biurowym krzesłem tworzą bardzo ważny element codzienności. Miejsce do nauki i odrabiania lekcji powinno być dobrze oświetlone. Wskazane jest światło naturalne, ale nie można też zapomnieć o biurowej lampce. Najlepszym wyborem jest biurko z szufladami i szafkami. Taki model zdecydowanie ułatwi przechowywanie szkolnych przyborów i pozwoli na utrzymanie biurka w porządku.

Kącik dla gości

W przypadku dużego pokoju warto zastanowić się nad dodatkową małą kanapą i ławą. Dziewczynka będzie z pewnością zachwycona możliwością goszczenia koleżanek i kolegów w swoim pokoju. Dzięki kanapie koleżanki będą mogły nawet zostać na noc. Ława przyda się do wspólnego grania w gry planszowe. Idealnie sprawdzi się także do serwowania przekąsek i napojów podczas przyjęcia urodzinowego.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha