Umebluj swoje mieszkanie w stylu eko!

Umebluj swoje mieszkanie w stylu eko!

  admin

 (0)    0

  PoradnikiInspiracje  

Styl życia w zgodzie z naturą zdobywa coraz większą liczbę fanów. Wiele osób stara się zdrowo odżywiać, regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Dbamy o środowisko naturalne i coraz częściej stawiamy na ekologiczne rozwiązania. Zwracamy większą uwagę na to, skąd pochodzą i jak zostały wyprodukowane przedmioty, którymi się otaczamy. Nic więc dziwnego, że także wnętrza naszych mieszkań zyskują nową odsłonę. Wybieramy meble oraz dodatki, które zbliżają nas do natury.

Harmonia i natura - kwintesencja stylu eko

Styl eko we wnętrzach zdecydowanie kojarzy się z naturą, harmonią i spokojem. Do tego właśnie dążą projektanci. Poprzez odpowiedni dobór mebli, dodatków i oświetlenia tworzą wnętrze, które przywodzi na myśl środowisko naturalne. W takich wnętrzach człowiek dobrze się czuje, doskonale odpoczywa - nie jest bowiem rozpraszany przez niepotrzebne bodźce. Odpowiednio dobrane harmonijne barwy i proste formy sprawiają, że mieszkańcy są spokojniejsi. W stylu eko można dojrzeć wiele inspiracji wnętrzami minimalistycznymi czy skandynawskimi. Zamiast na ilość stawia się na jakość. Oznacza to mniej mebli i mniej gadżetów, ale za to przyjaznych środowisku.

Styl eko - naturalne materiały

We wnętrzach w stylu eko królują meble z naturalnych materiałów. Prym wiedzie drewno, które jest ponadczasowe i uniwersalne. Raz kupione drewniane meble będą służyć przez dekady i można być pewnym, że nigdy nie wyjdą z mody. Drewniane meble sprawdzają się w wielu różnych stylach, ale w stylu eko mają szczególne miejsce. Drewno króluje też w innych formach - na podłodze czy na ścianach. To niezwykle wdzięczny materiał, który jest trwały i estetyczny. Naturalność drewna sprawia, że każde wnętrze w którym się pojawi, staje się cieplejsze, bardziej przytulne i po prostu piękne.

Drewno to nie jedyny materiał, który pojawia się w stylu eko. Wybierając dodatki warto zwrócić uwagę na te z wikliny, bambusa, rattanu czy z korka. Każde wnętrze ocieplą elementy wykonane z wełny czy lnu, takie jak obrusy czy narzuty. Naturalność we wnętrzu podkreśla też kamień, który może z powodzeniem pojawić się na podłodze czy na kuchennym blacie. Ceramiczne dodatki to kolejny element stylu eko. Naturalne dodatki sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przyjazne i aż chce się w nim spędzać czas.

Barwy natury

Nic tak nie podkreśla naturalności stylu eko jak odpowiednio dobrane kolory. Paleta barw wykorzystywanych w takich wnętrzach jest niezwykle szeroka, a jednocześnie prosta. Całkowicie rezygnuje się z intensywnych kolorów, które nie występują w naturze. W stylu eko przeważają stonowane kolory - biel, szarość, jasny brąz, beż - tak zwane kolory ziemi. Te kolory zazwyczaj są stosowane jako baza. Pojawiają się na ścianach, podłodze czy na dużych meblach. Towarzyszą im kolory w mocnych, ale spokojnych odcieniach - zieleń, granat, bordowy czy żółty. Takie kolory doskonale komponują się z naturalnymi materiałami. Warto pamiętać, że wnętrze w stylu eko powinno być dobrze oświetlone. Najlepiej jeśli będzie to naturalne światło, które wydobędzie głębię kolorów.

Recykling i rośliny

Wnętrze w stylu eko nawiązuje do natury i do dbania o środowisko naturalne. Warto więc postawić na stare meble, które zostały odnowione. W ten sposób unika się niepotrzebnego produkowania odpadów. Ciekawym rozwiązaniem są też dodatki i akcesoria, które powstają jako wynik recyklingu. Niektóre odpady produkcyjne czy elementy starych mebli mogą zostać zmienione w piękne i funkcjonalne przedmioty. Przedmioty z recyklingu doskonale odnajdą się wśród roślin. To chyba oczywiste, że w stylu eko rośliny doniczkowe są niezbędnym elementem. To właśnie rośliny stanowią pewnego rodzaju kropkę nad i oraz bezpośredni łącznik z naturą.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha