Stylowe łóżka kontynentalne – jak wybrać idealne?

Stylowe łóżka kontynentalne – jak wybrać idealne?

 (51)    (0)    0

  Poradniki

Stylowe łóżka kontynentalne – jak wybrać idealne?

Popularne już nie tylko w hotelach łóżka kontynentalne to prawdziwa gratka dla fanów dużych i solidnych łóżek, w których odpoczynek nabiera zupełnie nowego znaczenia. Stylowe łóżka kontynentalne to luksusowe meble, które możesz umieścić w swoim mieszkaniu. Jeśli chcesz sprawić, by twoja sypialnia przypominała pokój pięciogwiazdkowego hotelu, nie może w niej zabraknąć wysokiej jakości łóżka kontynentalnego.

Z czego składa się łóżko kontynentalne?

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli łóżka kontynentalne wyróżniają się specjalną konstrukcją złożoną z trzech warstw. Na samym spodzie znajduje się dolny materac w drewnianej skrzyni, pośrodku występuje górny (właściwy) materac o największej grubości, natomiast na samej górze mamy cienki materac, czyli toper. Bardzo często łóżka kontynentalne mają nóżki, które dodatkowo zwiększają ich wysokość, tak jak w przypadku łóżka HAGEN. Jednak nie jest to regułą – modele takie jak AURA nie stoją na nóżkach, lecz wyposażone są w skrzynię do przechowywania pościeli, która bezpośrednio styka się z podłożem. Wybór łóżka z nóżkami ułatwia sprzątanie przestrzeni pod meblem i również umożliwia przechowywanie pościeli w dodatkowych pojemnikach, które można nabyć oddzielnie już za kilkadziesiąt złotych. Wyróżniamy jedno- oraz dwuosobowe łóżka kontynentalne. Warto zauważyć, że łóżka dwuosobowe składają się z dwóch łóżek pojedynczych połączonych wezgłowiem. Dzięki zastosowaniu topera możliwe jest wyeliminowanie uczucia niewygody powodowanego przez szparę na środku łóżka wynikającą z połączenia dwóch części. Istnieje również możliwość doboru dwóch różnych toperów, jeśli partnerzy znacznie różnią się między sobą wagą lub jedno z nich preferuje twarde, a drugie miękkie materace. Dzięki trzem warstwom łóżko kontynentalne jest bardzo wysokie – odległość materaca od podłogi wynosi 50-70 cm, dlatego jest to doskonały produkt dla wszystkich lubiących spać wysoko, także dla osób starszych lub posiadających endoprotezy, które odczują upragniony komfort podczas wstawania.


HAGEN to klasyczne łóżko kontynentalne na drewnianych nóżkach


Łóżko kontynentalne AURA wyposażone jest w pojemnik na pościel

Jaki materac do łóżka kontynentalnego?

Dolny materac w skrzyni oraz materac właściwy występują najczęściej w wersji bonellowej lub kieszeniowej, zastępując klasyczny stelaż znajdujący się w innych rodzajach łóżek. Brak stelaża pozwala osiągnąć idealną stabilizację łóżka i dopasować jego poszczególne elementy do indywidualnych potrzeb użytkownika. Na szczególną uwagę zasługuje wybór topera, czyli materaca mającego bezpośrednią styczność z ciałem. Wśród oferowanych przez nas toperów, znajdują się m.in. Ice Touch Visco z pianki termoplastycznej oraz Ice Touch Lateks z pianki lateksowej. Materac termoplastyczny pod wpływem temperatury doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, stanowiąc odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, a przy tym jest hipoalergiczny, odprowadza wilgoć i poprawia krążenie krwi, dając przyjemne uczucie ciepła podczas snu. Z kolei materac lateksowy to świetny kandydat dla alergików, gdyż dzięki swoim właściwościom skutecznie zapobiega gromadzeniu i mnożeniu roztoczy. Wybór toperów do łóżek kontynentalnych jest ogromny, dlatego każdy znajdzie wśród nich produkt idealnie odpowiadający własnym potrzebom.

 (51)    (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha