Strefa relaksu w salonie - narożnik czy komplet wypoczynkowy?

Strefa relaksu w salonie - narożnik czy komplet wypoczynkowy?

  Daria

 (3)

  PoradnikiInspiracjeProdukty  

Meblując salon jako centralne miejsce domu, stajemy przed trudnym wyborem mebli wypoczynkowych. Sofa czy wersalka, narożnik czy cały zestaw mebli tapicerowanych? Chcąc podjąć trafną decyzję, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czego od tego miejsca oczekujemy i jaką dysponujemy przestrzenią.

Zestaw Enzo
Zestaw Enzo

Komfort ponad wszystko

Stworzenie przytulnego, wygodnego miejsca do wypoczynku to połączenie estetyki i stylu. Strefa odprężenia, w której centralne miejsce zajmuje wygodna kanapa, fotel, a może obszerny narożnik, to sposób na odnalezienie wytchnienia po całym dniu. Relaks w weekendowe przedpołudnie. Komplety wypoczynkowe, zarówno te o małych gabarytach do niewielkich pokojów, jak i masywne zestawy do przestronnych wnętrz, mają tę zaletę, że łatwo dają się zestawiać w różne kombinacje aranżacyjne. Można je dostosowywać do bieżących potrzeb. Czy to rozsunąć, by wygodnie korzystać z salonu telewizyjnego, czy zbliżyć do siebie, tworząc strefę rozmów i spotkań towarzyskich? Zestaw 2+1 (kanapa oraz fotel) to niezależne dwa elementy, które można dowolnie ustawić czy odwrócić. Zestaw 3+2+1 (dwie kanapy oraz fotel) to jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych. Niezależnie od tego, ile osób zgromadzi się na wspólne pogaduszki, to każdy znajdzie dla siebie wygodne miejsce i nikt nie poczuje dyskomfortu z siedzenia w narożniku. Komplety wypoczynkowe wyposażone w ruchome zagłówki z płynną regulacją położenia to superkomfortowy sposób na wypoczynek. Do tego zmyślny stolik kawowy, dobrany w zależności od potrzeb i stylu pomieszczenia, miękki dywan na podłodze i pełna harmonia wnętrza przekłada się na spokój ducha. 

Zestaw Loft
Zestaw Loft

Dla osób ceniących wygodę ponad wszystko i jednocześnie dysponujących dużą przestrzenią, świetną propozycją są również szezlongi i fotele. Zarówno czytanie książki, oglądanie telewizji czy zwykła chwila relaksu nabierają wówczas zupełnie innego wymiaru. Szezlong to bowiem synonim odpoczynku w komfortowym wydaniu. Półleżąca pozycja odciąża dolne odcinki kręgosłupa. Oparcie pod głowę pozwala rozluźnić spięte mięśnie. A do tego ten designerski kształt! Minusem szezlongów jest powierzchnia, jaką zajmują. Decydując się na taki mebel, musimy dysponować przestronnym salonem, w której można będzie wyeksponować kształt tego wygodnego siedziska. 

szezlong HEAVEN
szezlong HEAVEN

Za dnia salon, okazjonalnie sypialnia 

Jeśli salon ma służyć okazjonalnie również jako pokój gościnny, to warto zadbać o jakość spania. Zarówno część kompletów wypoczynkowych, jak i narożników posiada funkcję spania, choć nie jest to regułą. Najwygodniejsze rozwiązania to takie, gdzie oprócz sprawnego mechanizmu rozkładania łóżka jest jeszcze możliwość schowania pościeli czy koca w zintegrowanym pojemniku na pościel. Znacznie usprawnia to szybkie przygotowanie posłania zmęczonym gościom, jak i rozwiązuje problem przechowywania dodatkowej kołdry i poduszek. Dobrze sprawdzają się w takich sytuacjach nowoczesne narożniki z funkcją spania. Efektowne za dnia, wygodne, jako gościnne łóżko. 

Decydując się na narożnik, trzeba liczyć się z jego docelowym ustawieniem. Wybór prawo- czy lewostronnej wersji może bowiem komplikować późniejsze przemeblowania. Efekt spójnej bryły, a do tego wygoda użytkowania mogą być jednak decydujące i spowodować, że to właśnie nowoczesny narożnik zagości w salonie.

narożnik Fado Mini promo
narożnik Fado Mini promo

 (3)