helvetia -10%
Stolik kawowy, a styl naszego salonu

Stolik kawowy, a styl naszego salonu

  Martyna

 (0)    0

  AktualnościPoradnikiInspiracje  

Salon to serce domu. Jego najbardziej reprezentacyjne miejsce, gdzie wypoczywamy i przyjmujemy gości. Urządzając salon, możemy tchnąć w niego nasz charakter i upodobania. Sprawić, by był wizytówką naszego gustu. Najważniejszymi meblami w salonie są kanapa i stojący przy niej stolik kawowy.

Efektowny stolik kawowy powinien być ozdobą salonu, jego dopełnieniem, wisienką na torcie wystroju wnętrza. Wybierając stolik kawowy, musimy oczywiście wziąć pod uwagę styl pozostałych mebli, ale można też pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Wybrać inne materiały lub barwy, by przełamać schemat. Ważne, by całość miała niepowtarzalny styl i nadała wnętrzu niepowtarzalny klimat.

Zaczynamy od rozmiaru

Wygląd stolika to rzecz kluczowa przy wyborze. Jednak poszukiwania warto zacząć od dobrania rozmiaru mebla. Jeśli wybierzemy zbyt mały i niski stolik, sięganie z kanapy lub fotela po kawę będzie niewygodne. Nie mówiąc już o tym, że nie posadzimy przy takim stoliku zbyt wielu osób. Jeśli stolik będzie zbyt duży, zamiast stać się uzupełnieniem salonu, zupełnie go zdominuje, odwróci uwagę od innych elementów aranżacji. I również będzie niewygodny. Stoliki kawowe powinny być zbliżone wysokością do mebli wypoczynkowych.. Optymalna odległość od kanapy to około 45 centymetrów. Jeśli ją zachowamy, siedzenie przy stoliku będzie wygodne, a do tego łatwo będzie przechodzić pomiędzy meblami. Ważny jest też kształt stolika. Pamiętajmy, że stoliki okrągłe będą pasować do niedużych salonów. Łatwiej będzie je też ustawić w pomieszczeniu, w którym są różne siedziska, na przykład sofa, fotele i pufy.

Ława LOPEZ

Ława LOPEZ

Stylowo i funkcjonalnie

Wprawdzie urządzania mieszkania lub domu to przede wszystkim zabawa formami, materiałami i kolorami, jednak nie mniej ważna od wyglądu mebli jest ich funkcjonalność. Nie inaczej jest z wyborem stolika do kawy. Dysponując niewielkim salonem warto rozważyć rozwiązanie, które pozwoli nam modyfikować rozmiar naszego stolika. Do najpopularniejszych należy zastosowanie zestawu stolików - dwóch lub nawet trzech o różnej wysokości. Można z nich skorzystać, gdy podejmujemy większą grupę gości, a po spotkaniu wsunąć jeden stolik pod drugi i zaoszczędzić przestrzeń salonu..

Drewno, szkło, metal, kamień

Rynek oferuje nam bogactwo form, kolorów, materiałów oraz połączeń materiałów. Drewno, metal, kamień, szkło, tworzywa. Ważne jest, by to, na co się zdecydujemy, było mocnym akcentem aranżacyjnym salonu, a jednocześnie pasowało do jego klimatu, charakteru i innych mebli. Jeśli cenimy minimalizm, rozważmy zakup stolika fornirowanego, szklanego lub lakierowanego na wysoki połysk. Do salonu w stylu glamour będą pasowały stoliki kawowe z błyszczącego chromu połączonego ze szkłem. W stylu loftowym efektownie będzie wyglądał stolik wykonany z kątowników z nierdzewnej stali wykończony kamiennym blatem. W stylu skandynawskim sprawdzą się proste i lekkie stoliki drewniane. Lustrzana powierzchnia jest uniwersalna, dopasuje się do każdego mebla. Szklany stolik jest dobrym rozwiązaniem również wówczas, gdy nie chcemy zasłonić dywanu.

Stolik kawowy TO 99 TOLEDO

Stolik kawowy TO 99 TOLEDO

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha