Wszystkie szafy -5%!

promocja ważna jeszcze tylko:
Stół jako ważne miejsce spotkań

Stół jako ważne miejsce spotkań

  admin

 (0)    0

  Inspiracje

Stół jest meblem o niemal symbolicznym znaczeniu. Kiedy postawisz go w mieszkaniu, to przy nim będą zasiadać domownicy, ale też Twoja dalsza rodzina czy przyjaciele. Od niepamiętnych czasów ludzie gromadzili się przy stole, aby wspólnie spożywać wieczerzę, zjednoczyć się i pielęgnować relacje z innymi. Chociaż obecnie wiele osób żyje w ciągłym biegu i nie ma czasu na codzienne spotkania z bliskimi, to jednak warto pielęgnować w domu kulturę stołu. Dzięki temu ludzie stają się sobie bliżsi.

Mebel, który jednoczy ludzi

Podstawową kwestią jest oczywiście samo posiadanie stołu. Nie zawsze w mieszkaniach znajduje się porządny mebel, przy którym mogliby zasiąść chociażby domownicy, a co dopiero mówić o gościach. Niewielki blat przy aneksie kuchennym nie spełni dobrze funkcji stołu, aczkolwiek lepiej mieć chociaż takie miejsce niż żadne. Jeśli w domu jest odpowiednia ilość przestrzeni, warto zakupić solidny stół, przy którym będzie mogła zasiąść cała rodzina. Takie wyposażenie zwiększy też Twój komfort. Wygodniej będzie zjeść obiad, kiedy będziesz mieć talerz na odpowiednim poziomie, a Twoje ciało spocznie na miękkim krześle.

Posiadając stół, można łatwiej pielęgnować relacje ze współmałżonkiem czy dziećmi. Jeśli nie ma się gdzie spotkać, a rodzice nie wychodzą z inicjatywą wspólnego spożywania posiłków, to pociechy chętniej chowają się we własnych pokojach. Warto uświadomić sobie, że ten czas wychowywania nie wróci i lepiej go wykorzystać. Przecież spędzanie czasu razem to wzmacnianie więzi rodzinnych.

Gdzie ustawić stół?

Bardzo ważne znaczenie ma miejsce, w którym znajdzie się stół. Jeśli posiadasz osobną jadalnię, to może on stanąć właśnie w niej. Dobrym pomieszczeniem jest również salon, bowiem w nim zazwyczaj do dyspozycji jest najwięcej przestrzeni. Ponadto kojarzy się on ze spędzaniem wolnego czasu, sprzyja spotkaniom i odpoczynkowi po dniu w pracy czy szkole.

Nie najlepiej natomiast, kiedy jedyny stół znajduje się w kuchni. Oczywiście, tam również może stanąć taki mebel, jednak będzie on pełnił trochę inną funkcję. W pomieszczeniu kuchennym zazwyczaj szybko spożywa się śniadanie, przygotowuje kanapki, gotuje i tym podobne. Jest to dobre miejsce do wspólnego przyrządzania dań czy pieczenia ciast, ale niekoniecznie do spokojnego jedzenia rodzinnego obiadu. W tej przestrzeni bowiem zazwyczaj sporo się dzieje, a poza tym trudno sobie wyobrazić, że zapraszasz gości i sadzasz ich w kuchni. Najczęściej nie jest to zbyt reprezentatywne miejsce, a już szczególnie nie zachęca wtedy, kiedy przygotowuje się w nim posiłek dla zaproszonych.

Wymiary stołu i krzeseł

Przed wyborem idealnego stołu do Twoich wnętrz musisz ustalić, do jakich funkcji będzie on służył. Jeśli ma być to mebel, przy którym będziesz jadał wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, a także grał z nimi w gry planszowe, to musi być sporej wielkości. Powinien być również solidnie wykonany i zapewniać dużą swobodę siedzącym. Zastanów się też, ile osób chcesz przy nim pomieścić. Ciekawą i funkcjonalną propozycją są na przykład meble, które posiadają dodatkowe segmenty blatu. Wówczas, w przypadku organizowania rodzinnej imprezy, można powiększyć obszar stołu. Nie zapomnij również, aby dobrać do niego krzesła, które będą pasowały do niego wysokością.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha