Pufa - mała rzecz, a cieszy

Pufa - mała rzecz, a cieszy

  Mariusz

 (1)    0

  PoradnikiInspiracjeProdukty  

Ten niski mebel, często z miękkim siedziskiem, łączy w sobie funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Pufa w wersji tradycyjnej (i najbardziej popularnej) najczęściej kojarzy się z kombinacją: siedzenie plus… schowek. Ta dodatkowa przestrzeń szczególnie ceniona jest zarówno wśród właścicieli małych mieszkań, jak i wśród najmłodszych domowników, wielbicieli wszelkich skrytek. Pufa to mebel bardzo uniwersalny – bez szczególnego miejsca przeznaczenia oraz bez sztywno nadanej mu funkcji. Niewątpliwie ułatwiają to małe rozmiary pufy i łatwość w przestawianiu jej z miejsca na miejsce.

pufa deluxe

Pufa deluxe

Od pokoju po łazienkę

Zaletą puf jest to, że mogą się one znajdować wszędzie: w pokojach, przedpokoju, a nawet łazience. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane, w jakim stylu i… jakie nadamy im przeznaczenie. W pokoju pufa może służyć jako siedzisko, podnóżek i wraz z fotelem oraz sofą czy narożnikiem stanowić zestaw wypoczynkowy. Podczas imprezy (gdy położymy na niej tacę) sprawdzi się też jako stolik na przekąski. Tę samą funkcję może pełnić w sypialni (zwłaszcza małej) albo przyjąć rolę nocnego stolika. Jeśli chodzi o przedpokój, to zwłaszcza pufy posiadające schowki mogą sprawdzić się znakomicie w roli ławki do zakładania butów i szafki na obuwie. W tym przypadku najlepiej zestawić ze sobą trzy mniejsze pufy albo dwie umieścić po bokach większej. Funkcja schowka pufy może być wykorzystywana właściwie w każdym pomieszczeniu.

Dzięki temu, że przy wyborze obicia pufy możemy wybrać jeden z wielu materiałów: od tkanin o różnych fakturach po wielokolorowe skóry ekologiczne, mebel ten może zagościć także w naszej łazience, jeśli metraż na to pozwala. Wodoodporne i łatwe do konserwacji skóry ekologiczne umożliwią bezproblemowe wykorzystanie mebla w tym pomieszczeniu.


Nie tylko pikowane siedzisko na nóżkach

Siedzenie na pufie niektórym nie kojarzy się z czymś komfortowym na dłuższą metę. A wszystko to przez brak oparcia i podłokietników. Na szczęście na ratunek tym, którzy lubią rozsiąść się wygodnie, wyszli także projektanci puf. Coraz częściej spotyka się te meble w formie innej niż tradycyjna. Pufy występują także w postaci minifotelików – wtedy takie siedzisko jest wygodne nawet podczas dłuższej rodzinnej imprezy przy stole. Dodatkowa zaleta to niewątpliwie rozmiar. Pufy w formie minifotelików z powodzeniem zastąpią dużych rozmiarów fotele.

Wypełnienie siedzisk puf w postaci pianek i systemu różnych sprężyn sprawia, że pufy są coraz mniej podatne na zniekształcenia, co zapewnia im długowieczność. Dobre wypełnienia siedzisk to także duży komfort podczas korzystania z tego mebla mimo małego jego rozmiaru.

Wielokolorowe pufy o nowoczesnych kształtach świetnie nadają się do dziecięcych pokoików. Dzięki możliwości wyboru odpowiedniego materiału obiciowego, zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i o rodzaj, pufy znakomicie spełniają swoją funkcję w tych pomieszczeniach. Ponieważ dzieci często traktują niektóre meble jak… zabawki albo testują odporność różnych części wyposażenia swojego królestwa, pufy przeznaczone do ich pokoju mają nóżki wykonane z wytrzymałego sztucznego tworzywa, co minimalizuje uszkodzenia podłogi podczas zbyt częstego przesuwania mebla na przykład podczas zabawy.


Wybór pufy - harmonia lub kontrast

Pufy można dobrać do wnętrza mieszkania tak, by idealnie pasowały stylem, np. podkreślały jego nowoczesność czy były dopasowane kolorystycznie. Można też postawić na opcję przeciwną – ten mały element może też stanowić przełamanie panującego w mieszkaniu wystroju. Pufy mogą kontrastować z wnętrzem pod względem koloru, formy czy też stylu.

pufa infinity

Pufa Infinity

 (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha