Pora relaksu, czyli chwile w fotelu

Pora relaksu, czyli chwile w fotelu

  Agata

 (1)    0

  AktualnościInspiracje  

Fotel to właściwie już symbol przyjemnych chwil odpoczynku w domowym zaciszu – relaksu po pracy czy wytchnienia od obowiązków domowych. Momenty spędzone w fotelu z książką w ręku albo tylko z myślami w głowie należą chyba do jednych z przyjemniejszych. Fotel to taki własny kącik, który pozwala chociaż na częściowe odizolowanie się od otoczenia. To mebel na tyle uniwersalny i występujący w różnych odsłonach, że może być elementem wyposażania zarówno domku, jak i zwykłego mieszkania w bloku. Pomieszczenie, w którym zazwyczaj znajduje się fotel, wcale nie musi być duże. Jeśli nie chcemy, żeby to siedzisko swoimi gabarytami zajmowało zbyt dużo miejsca, trzeba wybrać taki mebel spośród mniejszych modeli. Oprócz tego, że fotel możemy dostosować do pomieszczenia pod względem rozmiarów, to dodatkowo możemy zadbać o to, żeby upragniony mebel pasował do salonu czy innego pomieszczenia pod względem stylu czy kolorów.

Fotel Infinity

Fotel Infinity

Wiele form

Fotele mogą być większych rozmiarów i wyglądać bardzo tradycyjnie, tak jak popularne uszaki. Ich pierwowzór powstał setki lat temu, może dlatego trochę przypominają siedziska możnowładców? Te fotele charakteryzują się miękkim i głębokim siedziskiem oraz wygodnym oparciem rozszerzającym się lekko ku górze i zaokrąglonym po bokach (tak wyprofilowane oparcie przypomina po prostu… uszy). Podłokietniki w takich fotelach są nieznacznie wygięte na zewnątrz, a nóżki bywają często drewniane i krótkie. Taka forma uszaków sprawia, że są one bardzo przytulne i przez wszystkich cenione – na przykład bardzo wygodne i komfortowe w takim fotelu jest karmienie niemowlaka czy noworodka, gdy jest on trzymany na rękach w pozycji półleżącej. Taki fotel można kupić w różnych wariantach, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych np. w wariancie skandynawskim (wtedy kolor obicia to przeważnie szarości i pastele).

Dla wielbicieli rozwiązań awangardowych albo takich, które mają podkreślić niebanalny styl pomieszczenia, odpowiednie będą fotele o oryginalnych czasami zadziwiających kształtem nóżkach i podłokietnikach oraz o błyszczącej tapicerce ze skóry czy z ekoskóry. Charakter nowocześnie urządzonego wnętrza dobrze eksponują fotele z metalowymi chromowanymi elementami. Z kolei do wnętrz o charakterze tradycyjnym, retro czy rustykalnym odpowiednie są meble, w których przeważają elementy drewniane. Możliwość wyboru obicia – czy to tkaniny, czy ekoskóry o różnych fakturach –także pozwoli na dopasowanie mebla do stylu, który preferujemy.

Oprócz różnych modeli foteli w stylu skandynawskim dużą popularnością cieszą się też takie, które przywodzą na myśl te z epoki PRL. Takie meble mają przeważnie długie drewniane nóżki, wyraźnie wyprofilowane oparcie i podłokietniki. W większych pomieszczeniach z powodzeniem mogą one zastąpić krzesła, a ich komfort na pewno zostanie doceniony przez domowników oraz gości.

Poduchy, schowki, zagłówki

Poza fotelami składającymi się z jednej bryły, istnieją także takie, które mają dodatkowe miękkie poduchy w miejscu oparcia czy podłokietników, to rozwiązanie sprawia, że mebel jest jeszcze wygodniejszy i można go w danej chwili dostosować do naszych potrzeb. Ta forma mebla to ułatwienie podczas jego konserwacji.

Wkład do siedzisk foteli i oparć dzięki stosowanym rozwiązaniom łączonym, takim jak kompozycja sprężyn falistych i pianki, sprawia, że użytkownik mebla w pełni może cieszyć się wygodą. Poza tym, ten typ wypełnienia czyni fotel odpornym na odkształcenia – nie powstają w nim mało estetyczne wgłębienia. Dzięki temu takie fotele służą użytkownikom przez długi czas.

Fotel Enzo

Fotel Enzo

 (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha