Pokój młodzieżowy, w którym chce się mieszkać

Pokój młodzieżowy, w którym chce się mieszkać

  admin

 (0)    0

  PoradnikiInspiracje  

W życiu każdego rodzica przychodzi taki czas, kiedy dziecko wkracza w wiek nastoletni. Wiąże się to nie tylko ze zmianą zachowania i wyglądu, lecz także z koniecznością wymiany dziecięcych mebli i dodatków. Przemiana powinna być dokładnie skonsultowana z nastolatkiem, który będzie mieszkał w nowym pokoju. Warto postawić na funkcjonalność, lecz równocześnie wziąć pod uwagę upodobania i potrzeby młodego człowieka. Jak stworzyć pokój młodzieżowy, w którym nastolatek będzie chętnie przebywał, i do którego z dumą zaprosi znajomych?

Łóżko, czyli centrum dowodzenia wszechświatem

O ile dorośli uwielbiają spędzać leniwe weekendy w łóżku, o tyle nastolatki często spędzają w nich większość wolnego czasu, rozmawiając z przyjaciółmi, surfując po internecie, ucząc się czy oglądając seriale. Warto więc zadbać o to, by zapewnić nastolatkowi wygodne łóżko, które będzie dla niego schronieniem. Świetnym rozwiązaniem są łóżka wielofunkcyjne, szczególnie te, które mogą pełnić również funkcję kanapy (bez składania). Dobry przykład stanowi łóżko Tablo, które jest miejscem do spania, siedzenia oraz przechowywania. Pojemne szuflady pomieszczą pościel, koce, buty lub drobiazgi, a na wbudowanych półkach można przechowywać książki, pamiątki i inne przedmioty.

Łóżko Tablo to wielofunkcyjny mebel z funkcją przechowywania

Ciekawą propozycją są również łóżka piętrowe, szczególnie jeśli nasz nastolatek jest osobą bardzo towarzyską, u której często nocują znajomi. Wybierając łóżko piętrowe, takie jak Edi, możemy zaoszczędzić miejsce, a do tego zapewnić przyjaciołom naszego nastolatka komfortowy nocleg. Piętrowe łóżko to również schron – montując zasłonę nad dolnym łóżkiem, zapewniamy młodemu człowiekowi upragnioną prywatność i tworzymy przyjemne schronienie, w którym można czytać książki, uczyć się lub rozmawiać przez telefon.

Łóżko piętrowe Edi

Łóżko piętrowe Edi zachwyci nastolatka, u którego chętnie nocują znajomi

Funkcjonalne i designerskie meble

Pokój nastolatka to prawdziwa skarbnica, w której możemy znaleźć niemal wszystko. Warto więc wyposażyć wnętrze w funkcjonalne meble, w których zmieszczą się nie tylko ubrania, lecz także pozostałe przedmioty. Świetnym rozwiązaniem są dwudrzwiowe szafy przesuwne z grafiką, w których znajdują się zarówno półki, jak i miejsce na wieszaki. Warto zwrócić uwagę na szafę Penelopa, która dostępna jest w wielu ciekawych wzorach. Jej drzwi przesuwne mogą zdobić wysokiej jakości grafiki ze zwierzętami, piłkarzami, krajobrazami czy abstrakcjami.

Designerska szafa penelopa

Designerska szafa Penelopa to doskonały wybór do pokoju nastolatka

W pokoju nastolatka nie może również zabraknąć biurka, które w wieku nastoletnim jest niezwykle ważne podczas nauki. Świetnie prezentują się biurka bez szafek, takie jak Zonda, jednak w przypadku nastolatka bardziej praktyczne będzie biurko wyposażone w szuflady, miejsce do przechowywania i wysuwaną podstawkę pod klawiaturę. Wybierając praktyczne biurko Stone, nastolatek może mieć książki, zeszyty i przybory szkolne zawsze pod ręką. Na biurku znajdzie się również miejsce na lampkę i monitor. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór kompletu mebli składającego się z łóżka, biurka, szafy, stolika czy regału. Takie rozwiązanie to gwarancja stworzenia harmonijnego wnętrza. W wielu przypadkach wybór zestawu jest również bardziej korzystny ekonomicznie. Oprócz mebli, w pokoju młodzieżowym powinny się znaleźć również dodatki – miękkie kolorowe poduszki, puszysty dywan typu shaggy, ciepły koc czy girlandy z lampek sprawią, że wnętrze stanie się przytulne i bezpieczne.

Biurko Stone

Biurko Stone to praktyczny mebel do pokoju młodzieżowego

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha