Nowoczesne szafy do sypialni

Nowoczesne szafy do sypialni

  admin

 (1)    0

  PoradnikiInspiracje  

Nowoczesne szafy do sypialni

Do podstawowego wyposażenia sypialni zaliczamy łóżko, stolik nocny oraz szafę. O ile przy wyborze łóżka kierujemy się przede wszystkim wygodą, o tyle często mamy problem z doborem odpowiedniej szafy. Na co zwrócić uwagę? Jak wysoka powinna być? Czy moje rzeczy się w niej zmieszczą? Sprawdź, czym kierować się, wybierając nowoczesną szafę do sypialni.

Stwórz harmonijne wnętrze

Jeśli planujesz dokupić jedynie szafę do sypialni, zwróć uwagę na to, by jej wygląd współgrał ze stylem łóżka, stolika nocnego i innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. Jeśli masz białe meble sypialniane, wybierz również białą szafę, która będzie świetnie komponowała się z obecnymi meblami, jak gdyby od początku tworzyła z nimi całość. Jeśli jednak szukasz całego zestawu mebli sypialnianych, możesz również nabyć komplet składający się z łóżka, szafy, stolika nocnego, komody, a nawet toaletki i lustra. W ten sposób będziesz miał pewność, że wszystkie elementy doskonale się do siebie dopasują i stworzą harmonijne wnętrze utrzymane w twoim ulubionym stylu.

Komplet mebli do sypialni MORENA
Komplet mebli do sypialni MORENA to pewny i wygodny wybór

Szafa do małej sypialni

Wiele osób mieszkających w blokach często zmaga się z aranżacją małych powierzchni, w których nie tak łatwo jest urządzić wygodną sypialnię. Sukces zależy jednak przede wszystkim od ustalenia dokładnych wymiarów wnętrza, które umożliwią idealny dobór mebli sypialnianych. Wybierając szafę do małej sypialni, warto zastosować kilka sprawdzonych sztuczek. Przede wszystkim mebel ten powinien być wysoki i wąski, gdyż przestrzeń nad szafą zwykle i tak pozostaje niezagospodarowana. Poza tym należy postawić na funkcjonalne drzwi przesuwne, które umożliwią swobodne otwieranie szafy, nawet jeśli ta będzie stała bezpośrednio przy łóżku. Warto również wybrać model z lustrzanymi frontami, które optycznie powiększą małą przestrzeń, taki jak na przykład NERO.

Wysoka szafa NERO (216 cm) z lustrzanym frontem

Wysoka szafa NERO (216 cm) z lustrzanym frontem
optycznie powiększy małą przestrzeń

Funkcjonalne dodatki do szaf

Cała tajemnica funkcjonalnej szafy tkwi w dodatkach, które możemy w niej umieścić. Nowoczesne szafy do sypialni to produkty nie tylko świetnie wyglądające, lecz przede wszystkim niezwykle praktyczne – ułatwiają organizację przestrzeni dzięki akcesoriom takim jak kontenerki, szafki, szuflady, pojemniki, półki, regały czy wieszaki. Obecnie można znaleźć wiele praktycznych dodatków do szaf, które ułatwiają przechowywanie odzieży i utrzymywanie porządku. Bardzo popularne są poliestrowe regały z przegródkami, które można z łatwością umocować w szafie bez półek. Koszt takiego regału to około 20 złotych, a jego funkcjonalność – nieoceniona. Poza tym w nowoczesnej szafie możemy również zamontować wygodny system cichego domykania drzwi, który pokochają szczególnie osoby żyjące w ciągłym pośpiechu oraz rodzice małych dzieci. Ciekawym dodatkiem do szaf jest także oświetlenie LED chętnie montowane w nowoczesnych szafach (np. MIRO 200), które jest nie tylko designerskie, lecz również wyjątkowo praktyczne. Kultowym już elementem wyposażenia szafy do sypialni jest także lustro montowane na drzwiach frontowych, które oprócz tego, że optycznie powiększa przestrzeń, stanowi również funkcjonalny dodatek umożliwiający wygodne przeglądanie się podczas przymierzania ubrań.

Szafa MIRO 200 z designerskim oświetleniem LED
Szafa MIRO 200 z designerskim oświetleniem LED to praktyczny
i nowoczesny mebel do sypialni

 (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha