Nowoczesne łóżka tapicerowane – jak wybrać najlepsze?

Nowoczesne łóżka tapicerowane – jak wybrać najlepsze?

  admin

 (0)    0

  PoradnikiInspiracje  

Nowoczesne łóżka tapicerowane – jak wybrać najlepsze?

Masz dość skrzypiącego materaca, który już od dawna błaga o wymianę? A może planujesz zakup wymarzonego łóżka po latach sypiania na rozkładanej sofie? Wybór łóżka tapicerowanego jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Nawet jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, możesz wybrać mniejszy model, na którym wyśpisz się, jak jeszcze nigdy dotąd. Decydując się na zakup łóżka do sypialni, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą w dokonaniu najlepszego wyboru.

Czy potrzebne mi wezgłowie?

Wiele osób rezygnuje z zakupu łóżka z tapicerowanym wezgłowiem ze względu na wyższą cenę. Łóżko bez wysokiego zagłówka również pełni swoją funkcję, jednak nie jest aż tak wygodne, funkcjonalne i bezpieczne, jak model z miękkim wezgłowiem. Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem to idealne rozwiązanie dla osób, które regularnie oddają się niedzielnemu leniuchowaniu – dzięki miękkiemu wezgłowiu możesz wygodnie zjeść śniadanie bez wychodzenia z łóżka, a także godzinami czytać książki lub oglądać filmy, nie narzekając na ból pleców. Wezgłowia są nie tylko wygodne, lecz również bardzo eleganckie. Pamiętaj jednak, by dokładnie zmierzyć odległość między podłogą a skosem, jeśli chciałbyś umieścić łóżko na poddaszu. Inne przeciwwskazania? Brak!

Jaki materac wybrać?

Wyróżniamy wiele rodzajów materacy, a wśród najpopularniejszych znajdują się piankowe, bonellowe oraz kieszeniowe. Wykonane z pianki poliuretanowej materace piankowe należą do najtańszych materacy i przeznaczone są dla osób o wadze nieprzekraczającej 100 kg. Materace te są lekkie i dostępne w wielu twardościach, a poza tym mają właściwości antyalergiczne, dlatego polecane są szczególnie dla dzieci i młodzieży z alergiami. Materace bonellowe, czyli sprężynowe, to jedne z najpopularniejszych materacy, które oprócz sprężyn bonellowych często wyposażone są również w piankę poliuretanową. Materace te są stosunkowo niedrogie, wytrzymałe i odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych, także tych tęższych. Materac bonellowy to produkt uniwersalny, który posłuży na wiele lat użytkowania. W ostatnim czasie ogromną popularność zdobyły materace kieszeniowe, których konstrukcja opiera się na umieszczeniu każdej sprężyny w osobnej kieszonce – dzięki takiemu rozwiązaniu materac kieszeniowy ugina się wyłącznie w miejscu nacisku danej sprężyny. Materace te są chętnie wybierane przez pary, gdyż zwiększają komfort wspólnego odpoczynku, redukując odczuwalność ruchów osoby śpiącej obok. Nowoczesne łóżka tapicerowane najczęściej oferowane są z materacami kieszeniowymi 7 stref, które zapewniają cięższym odcinkom ciała dodatkowe wsparcie i zdrowy odpoczynek.

Klasycznie czy futurystycznie?

Nowoczesne łóżka tapicerowane to produkty, które zachwycają od pierwszego wejrzenia. Wystarczy na nie spojrzeć, aby się zakochać, wystarczy się na nich położyć, by stracić dla nich głowę. Futurystyczne kształty i designerskie oświetlenie LED, takie jak w modelach ALAN i PRATO, robią wrażenie i stają się centralnym punktem sypialni – funkcjonalnym i wygodnym meblem, którego pozazdroszczą ci wszyscy znajomi. Jeśli jednak futurystyczny wygląd to dla ciebie zbyt wiele, postaw na klasyczne łóżko tapicerowane w stylu skandynawskim (np. DOLORES), które harmonijnie dopasuje się do minimalistycznej sypialni.


Łóżko tapicerowane ALAN to prawdziwe ferrari wśród łóżek


Futurystyczne łóżko tapicerowane PRATO z designerskim oświetleniem LED


Klasyczne łóżko tapicerowane DOLORES do wnętrz w stylu skandynawskim

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha