Najważniejsze meble w pierwszym mieszkaniu

Najważniejsze meble w pierwszym mieszkaniu

  Daria

 (1)

  PoradnikiInspiracje  

Pierwsze samodzielne mieszkanie to dla młodych ludzi bardzo ważne miejsce. Takie, które wspomina się przez resztę życia. Zwykle z sentymentem, niezależnie od warunków, w jakich przyjdzie się cieszyć świeżo uzyskaną samodzielnością. Bo samodzielne mieszkanie – choć przeważnie wynajęte, a nierzadko dzielone z przyjaciółmi – to prawdziwy krok w dorosłość, znacznie ważniejszy niż odbiór dowodu osobistego czy zakup butelki wina. Dla wielu osób pierwsze samodzielne lokum to także początek wspólnego życia z partnerem – przeżycie, którego nie da porównać się z żadną randką czy wypadem za miasto w czasach, gdy każdy mieszkał z rodzicami.

garderoba FOX
garderoba FOX

Pierwsze mieszkanie – oszczędne, ale komfortowe!

Choć pierwsze mieszkanie to lokum wyjątkowe, najczęściej nie ma się w stosunku do niego wielkich oczekiwań – najważniejsze, by można było pozwolić sobie na jego utrzymanie ze studenckiego stypendium czy skromnych zarobków, jakimi dysponuje się u progu zawodowej kariery. Większość młodych ludzi najniższym kosztem wynajmuje kawalerki, nie przykładając wagi do takich detali, jak wygodne łóżko czy funkcjonalna garderoba. To błąd. Pierwsze mieszkanie pozostanie pięknym wspomnieniem niezależnie od panujących w nim warunków, niemniej warto zadbać o to, by spędzić w nim czas możliwe najbardziej komfortowo.

Łóżko BETA dąb monastery + czarny
Łóżko BETA dąb monastery + czarny

Dlaczego warto zadbać o wygodę w wynajętym mieszkaniu?

Początek samodzielnego życia to zwykle czas budowania fundamentów wieloletniego związku. To także okres, w którym stawia się pierwsze kroki na rynku pracy, kładąc podwaliny pod przyszłe zawodowe sukcesy. Nawet jeśli można obyć się w tym czasie bez telewizora najnowszej generacji czy eleganckiej sofy dla gości, trzeba wyposażyć mieszkanie w sprzęty, dzięki którym pierwsze lata samodzielności można spędzić na wydajnej pracy, efektywnym wypoczynku i w harmonii z najbliższym człowiekiem.

sofa TOPAS
sofa TOPAS

Materac - obowiązkowe wyposażenie wynajętej kawalerki

Najważniejszym sprzętem w wynajętym we dwoje lokum jest komfortowy materac. Wygodne miejsce do spania to gwarancja prawdziwie regenerującego snu. To także przestrzeń, na której najmilej spędza się czas we dwoje po ciężkim dniu czy w sobotnie popołudnie. Warto zainwestować w ten mebel już u progu samodzielnego życia. By ograniczyć wydatki i nie troszczyć się o to, czy łóżko będzie pasowało do innego wnętrza, materac można zakupić samodzielnie, bez ramy.

Wygodne miejsce do pracy w pierwszym mieszkaniu

W pierwszym mieszkaniu nie może zabraknąć wygodnego miejsca do pracy, jeśli co najmniej jednej z osób zdarza się wykonywać w domu zawodowe obowiązki przed komputerem. Współcześnie to nierzadkie zjawisko. Wielu młodych ludzi od początku decyduje się na pracę w domu, zakładając własną działalność gospodarczą. W takiej sytuacji absolutną koniecznością jest wyposażenie mieszkania w choćby niewielkie, ale ergonomiczne biurko i fotel.

Błędem jest praca na taborecie przy kuchennym blacie. Wymusza niewygodną pozycję, w związku z czym działa się mniej efektywnie, narażając na szwank wzrok czy kręgosłup. Jeśli w niewielkiej kawalerce trudno wydzielić osobną przestrzeń do pracy, warto pokusić się o wstawienie rozkładanego mebla, który jednocześnie może spełnić funkcję stołu do jadalni.

Stół MAX V 80 x 120/150
Stół MAX V 80 x 120/150

Urządzenie wynajętego mieszkania wymaga sporo kreatywności, zwłaszcza gdy nie dysponuje się odpowiednimi środkami. Zdecydowanie jednak warto zadbać o wyżej wymienione detale. Przez pierwsze lata samodzielnego życia ubrania przechowywać można choćby w kartonach. Nic jednak nie zastąpi wygodnego miejsca do pracy i wypoczynku – inwestycji w kolejne szczęśliwe lata, już we własnych czterech kątach.

 (1)