Łóżko piętrowe to doskonała propozycja do niewielkiego pokoju

Łóżko piętrowe to doskonała propozycja do niewielkiego pokoju

 (0)    0

  PoradnikiInspiracje  

Dzielenie pokoju z rodzeństwem posiada wiele zalet, ale również i kilka wad. Z jednej strony dzieci spędzają ze sobą więcej czasu, bawią się razem oraz wzajemnie na siebie uważają. Z drugiej z kolei trudno mówić w takiej sytuacji o prywatności, co może przeszkadzać zwłaszcza w sytuacji dużej różnicy wiekowej. Rozwiązaniem może być łóżko piętrowe, które pozwoli na wydzielenie przestrzeni dla każdego dziecka.

Nowoczesne łóżka piętrowe to obecnie nie tylko materac do spania.

Jeśli do tej pory łóżko piętrowe kojarzyło Ci się z wyjazdem na kolonie, prostą konstrukcją i dwoma materacami - warto zapoznać się z najnowszymi propozycjami. Obecnie łóżka piętrowe to wygodne i złożone konstrukcje, które zapewniają nie tylko miejsce do spania. Dzięki wbudowanym systemom przechowania łatwiej będzie zadbać o porządek, a każde z dzieci będzie miało również miejsce na swoje prywatne rzeczy. Stabilna konstrukcja oraz wygodna i szeroka drabinka sprawią, że nawet młodsze dzieci będą mogły korzystać z łóżka piętrowego. Jeśli pokój dziecięcy nie jest zbyt duży, a dwa osobne łóżka zajmują za dużo miejsca - wybierz łóżko piętrowe. Dzięki temu zyskacie przestrzeń do wstawienia biurka, szafy lub komody.

Łóżka piętrowe sprzyjają prywatności.

Podstawowy zestaw zasłonek lub parawanów to sprytny sposób na odgrodzenie przestrzeni dla dzieci. Warto zadbać o to, by pociechy nie przeszkadzały sobie nawzajem nie tylko w nocy; również podczas dziennego odpoczynku należy wydzielić strefy dla obojga. Zamontuj także niewielkie lampki: dzięki temu dzieci nie będą przeszkadzać sobie nawzajem wieczorami. Ma to szczególne znaczenie w przypadku większej różnicy wieku: starsze dzieci będą chciały zasypiać nieco później. Jeśli w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca, możecie postawić na łóżko piętrowe z biurkiem i szafkami. Wbudowane meble będą tworzyły osobną przestrzeń dla każdego dziecka, dzięki czemu dzieci bez problemu będą mogły skupić się podczas nauki lub zabawy.

Łóżko piętrowe

Specjalnie zaprojektowane łóżko piętrowe z wbudowanym biurkiem to duża wygoda.

Dwa łóżka, dwa biurka, dwie komody - jak to wszystko zmieścić w jednym pokoju? Do tego dochodzi także szafa i regały; jeśli pokój dziecięcy nie jest zbyt duży, wygodnym rozwiązaniem będą dwa łóżka piętrowe z wbudowanym biurkiem lub szafą. W zależności od wybranego modelu biurko będzie specjalnie wmontowane obok szafek lub znajdować się w części pod łóżkiem. Cała konstrukcja jest bardzo wygodna: dziecko zyskuje kącik do spokojnego odrabiania lekcji, a po skończonej nauce lub zabawie wspina się na górę i zasypia na piętrowym łóżku. Liczne szafki, półki i szuflady pomieszczą wszystkie dziecięce skarby. Bogata kolorystyka sprawia, że wspólnie z dziećmi możecie zaprojektować wystrój ich wspólnego pokoju. Takie łóżko piętrowe to również propozycja dla jedynaków. Pozwala na zagospodarowanie niewielkiego pokoju oraz wydzielenie osobnej strefy do nauki. Dzięki temu dziecko zyskuje także dodatkową przestrzeń do zabawy na dywanie. Pokój z łóżkiem piętrowym i wbudowanym biurkiem lub szafą będzie również prostszy do urządzenia. Postaw na takie rozwiązanie, jeśli chcesz zadbać o wygodę dziecka.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha