Wszystkie szafy -5%!

promocja ważna jeszcze tylko:
Komoda - mebel niezbędny

Komoda - mebel niezbędny

  Mateusz

 (0)    0

  InspiracjeProdukty  

O nieprzemijającej użyteczności komody może świadczyć fakt, że jest ona obecna od XVII wieku. Jej ewolucja przebiegała tak, że popularne skrzynie zostały wyposażone w szuflady. Proste rozwiązanie, jakim było umieszczenie w ścianie bocznej szuflad, pozwoliło na segregację rzeczy i utrzymanie porządku.

MEBEL PRZYDATNY W KAŻDYM POMIESZCZENIU

Komoda, czyli mebel skrzyniowy z szufladami, może mieć przeróżne przeznaczenie, a tym samym znajdować się w różnych pomieszczeniach domostwa. Można ją ustawić w sypialni, salonie, pokoju dziecięcym (szafka na różnego typu zabawki lub też ubrania), w przedpokoju (znakomicie sprawdza się jako mebel na buty i przybory do ich konserwacji), a także w łazience (gdy metraż na to pozwala). Właściwie nie ma lepszej opcji niż komoda, jeśli powierzchnia pomieszczeń jest ograniczona i nie można sobie pozwolić na szafę, w której tradycyjnie przechowuje się ubrania, bieliznę czy pościel. Dzięki komodzie wszystko jest w należytym porządku i przeważnie zaraz po wyjęciu gotowe do użycia – to dzięki przestronnym szufladom i szafkom, w których gniecenie się materiałów jest ograniczone.

RÓŻNE FORMY TRADYCYJNEGO MEBLA

Ponieważ w komodach można przechowywać bieliznę, buty, ubrania, drobiazgi i inne rzeczy nienależące do żadnej z kategorii, ważne jest, żeby dobrać formę do potrzeb. Komody, na drodze dalszej ewolucji, są teraz wyposażone w zamykane fronty, półki i szuflady. Konstrukcja komód sprawia, że pozwalają na ułatwiającą organizację oraz segregację rzeczy i ekonomiczne ich przechowywanie.

MINISZAFA

Komody doskonale sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, takich jak przedpokój, pokój dziecięcy czy nawet łazienka. Nie dość, że nie „zagracają” swoją obecnością ograniczonej przestrzeni, to jeszcze mogą stanowić gustowny element umeblowania podkreślający styl panujący w domu. Dzięki temu, że są wyposażone w elementy, które charakterystyczne są dla szaf, takie jak oświetlenie LED czy przesuwane drzwi, z powodzeniem i bez straty na komforcie użytkowania, zastępują tradycyjne szafy.

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA

Drzwi od frontów komód często wyposażone są w systemy spowolnionego zamykania, co czyni komodę meblem bezpiecznym także dla najmłodszych członków rodziny – użytkowanie czy spontaniczne zabawy nie grożą przytrzaśnięciem palców podczas powodowanych ciekawością przeszukań zawartości mebla. Komody, z racji swoich gabarytów, są meblami twardo stojącymi na podłożu – często zamiast nóżek, które z racji spotykanych nierównych podłóg w mieszkaniach, stanowią zagrożenie dla stabilności mebla, stosowane jest rozwiązanie, w którym mebel przylega do podłogi całą swoją dolną powierzchnią.

GUSTOWNY DODATEK

Komody produkuje się w różnych stylach – wykonane są z szerokiej gamy materiałów, mają różne okleiny, a także okucia czy inne wykończenia. Mogą być jednolitą bryłą lub stanowić kompozycję zaprojektowaną na bazie sześcianu. Dzięki temu zarówno wielbiciele stylu klasycznego, jak i awangardowego, wybiorą z oferty komód coś dla siebie. Wśród tych mebli można znaleźć te w stylu rustykalnym, jak i te, których projekt był podyktowany designerskim nowoczesnym spojrzeniem.

MATERIAŁ DOSTOSOWANY DO POMIESZCZENIA

Jeśli zdecydujemy się na komodę mającą stanąć w pomieszczeniu, w którym panujące warunki (np. wilgoć w łazience czy ryzyko uszkodzeń mechanicznych) mogą wpłynąć na stan materiału, z którego wykonany jest mebel lub jego okleina, warto rozejrzeć się za meblem, który w danych warunkach przetrwa w dobrej formie dłuższy czas i łatwo się go konserwuje. Ważne jest, aby sprawdzić, jak na dany materiał będzie wpływać otoczenie.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha