Jakie meble wybierać do pokoju chłopięcego?

Jakie meble wybierać do pokoju chłopięcego?

 (655)    (1)    0

  Poradniki

Urządzenie idealnego pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Liczy się nie tylko estetyka, ale i bezpieczeństwo naszej pociechy. Wybrane meble powinny być też dopasowane do wieku – inaczej przecież wygląda pokój małego dziecka, a inaczej nastolatka. O pokojach dla dziewczynek napisano już wiele, ale jak urządzić pokój małego chłopca?

Po pierwsze – funkcjonalność

Wybierając meble do pokoju dla swojego dziecka skup się przede wszystkim na ich funkcjonalności. Koniecznie musimy pamiętać o szafie z półkami lub przestronnej komodzie na ubrania. Decydując się na komodę sprawdźmy, czy szuflady mają cichy domyk, dzięki temu odkładając świeże ubrania na miejsce nie obudzimy malucha. Mówiąc o spaniu, nie możemy zapomnieć o łóżku. W końcu dobry sen wpływa na samopoczucie dziecka i jego rozwój. Łóżko powinno być wyposażone w odpowiednio dobrany materac wykonany z oddychających materiałów. Nie może być ani za twardy, ani za miękki. Niewłaściwy materac może przyczynić się do problemów z kręgosłupem i powodować ból pleców, a w takiej sytuacji trudno o zdrowy sen.

W pokoju dzieci w wieku szkolnym powinno też znaleźć się miejsce do nauki i odrabiania lekcji. Stabilne biurko z wygodnym krzesłem najlepiej ustawić niedaleko okna, by docierało do niego naturalne światło słoneczne. Przyda się także regał na książki i miejsce na przybory szkolne, do których dziecko zawsze będzie miało łatwy dostęp. Z kolei młodszym dzieciom należy stworzyć strefę do nauki poprzez zabawę. To tu jest miejsce na wszystkie edukacyjne zabawki, które stymulują rozwój dziecka.

Świetnym produktem, pozwalającym w odpowiedni sposób zorganizować przestrzeń, jest łóżko z biurkiem!

Po drugie – estetyka i rozplanowanie

Pokój dla chłopca rządzi się swoimi prawami. To jego świątynia, która powinna odpowiadać jego charakterowi i zainteresowaniom. W przypadku urządzania pokoju młodszego dziecka lepiej wybrać uniwersalne, jasne i stonowane kolory, które pasują do różnych aranżacji wnętrza. Dzięki temu, łatwiej będzie nam zmieniać pokój wraz z rosnącym synem. Wystarczy tylko zmiana dodatków, a pokój przejdzie metamorfozę. Wybierając farbę warto zakupić zmywalną, by z łatwością usunąć wszystkie dzieła stworzone przez naszego artystę.

Starsi chłopcy potrzebują więcej personalizacji. Fanów „Gwiezdnych Wojen” ucieszą stylizowane meble, miłośnikom wojskowości spodobają się motywy militarne, a zapaleni gracze będą potrzebowali sporo miejsca na ulubione gry. Dziecko powinno czuć się w swoim pokoju dobrze i swobodnie. To przestrzeń, w którym spędza bardzo dużo czasu, dlatego też powinniśmy z nim skonsultować większe zmiany.

Po trzecie – bezpieczeństwo

Dla jak największego bezpieczeństwa dziecka, meble wybrane do pokoju powinny mieć odpowiednio wykończone krawędzie. Uderzenie w taki mebel spowoduje zdecydowanie mniej szkód niż w przypadku ostrych krawędzi. Energicznym dzieciom przyda się także więcej wolnej przestrzeni. Zadbajmy więc, by środek pokoju był pusty. Zwróćmy tez uwagę na to, co kładziemy na podłodze – wybrana wykładzina lub dywan powinny mieć dodatkową warstwę antypoślizgową.

 (655)    (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha