Szanowni klienci, pragniemy poinformować, że nasz sklep internetowy funkcjonuje bez zmian. Realizujemy wszystkie zamówienia zgodnie z podanymi terminami. Więcej informacji odnośnie odbioru zamówień znajdziesz tutaj.
Jak zaaranżować przestrzeń do spania?

Jak zaaranżować przestrzeń do spania?

  admin

 (0)    0

  Inspiracje

Wystrój poszczególnych pomieszczeń powinien zależeć między innymi od funkcji, którą pełnią. Sypialnia stanowi zaś jedną z ważniejszych przestrzeni w każdym domu. To, jak ją urządzisz wpłynie na komfort snu i możliwość odprężenia się po całym dniu, wypełnionym różnymi aktywnościami. Warto więc dobrze przemyśleć, jak będzie wyglądać Twoja odpoczynkowa przestrzeń?

Dobór stylu i kolorów

Zanim zaczniesz planować, gdzie znajdą się poszczególne meble czy dodatki, wybierz styl sypialni. Jest on właściwie kwestią dowolną i zależną jedynie od Twoich upodobań. Przytulne miejsce do spania można bowiem stworzyć zarówno w stylu skandynawskim, prowansalskim, nowoczesnym, jak i eklektycznym. Ważne więc, aby pokój utrzymany był w estetyce, która Ci odpowiada. Tylko wtedy będziesz się dobrze czuł w sypialni, a przecież dokładnie o to chodzi.

Poza tym pomyśl, jakie kolory najchętniej widziałbyś w swojej przestrzeni do spania. Przy ich wyborze pamiętaj, że żywe barwy na ścianach lepiej nadają się do salonu czy dziecięcego pokoju zabaw, natomiast odprężeniu sprzyjać będą raczej stonowane, ciepłe odcienie. Nie muszą to być koniecznie jasne barwy, ale warto zadbać, aby sypialnia nie stała się zbyt ciemna i przytłaczająca. Masz czuć się w niej odprężony, a nie wykończony.

Ciekawym pomysłem jest na przykład połączenie na ścianach kremowych odcieni z ciepłym, czekoladowym brązem. Możesz też postawić na pastelowe barwy albo wybrać biel i dodać do niej dekoracje w innych kolorach. Aby się zainspirować, dobrze jest przejrzeć różne inspirujące zdjęcia wnętrz. Pomogą Ci one ustalić, co widziałbyś w swojej sypialni, a co zupełnie Ci nie odpowiada.

Łóżko – najważniejszy mebel

Bez wygodnego łóżka nie da się stworzyć dobrego miejsca do spania. Poświęć więc czas na dobór tego mebla, zgodnie z potrzebami. Jeśli śpisz sam, przyjmuje się, że szerokość łóżka powinna wynosić co najmniej osiemdziesiąt centymetrów. Kiedy natomiast chcesz nabyć mebel dwuosobowy, to dla komfortowego snu minimum stanowi siedemdziesiąt centymetrów. Z kolei długość musi mieć wartość większą o około dwadzieścia centymetrów od Twojego wzrostu. Na jakość snu w dużym stopniu wpływa również jakość materaca. Do wyboru jest wiele rodzajów, więc chcąc wybrać odpowiedni dla siebie, najlepiej przejść się do sklepu meblowego i sprawdzić, czym się różni produkt miękki od półtwardego i twardego.

Pozostałe wyposażenie pokoju dobierz zgodnie ze swoimi upodobaniami i wielkością wnętrza. Jeśli Twoja sypialnia jest dość ciasną przestrzenią, w której niewiele się zmieści, to nie pchaj do niej zbyt wielu mebli. Szafa, stolik nocny i łóżko mogą stanowić wszystkie elementy w Twoim pomieszczeniu. Najważniejsze, abyś mógł się zrelaksować, a aranżacja wnętrz była nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale też funkcjonalna. Dobierz do mebli ciekawe dodatki, romantyczne oświetlenie, a zobaczysz, jak pięknie i wygodnie może być w małej sypialni.

Oświetlenie, materiały i dodatki

Ostateczny klimat sypialni nadadzą jej dodatki, oświetlenie oraz tkaniny, które umieścisz w tym pomieszczeniu. Jeśli chcesz sprawić, aby Twoja przestrzeń do spania była bardziej przytulna, umieść w niej miękkie, puszyste materiały. Możesz zawiesić długie zasłony, na łóżku położyć piękną narzutę i poduszki. Doskonały efekt robi też klimatyczne oświetlenie.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha