Jak wybrać odpowiednie meble do sypialni?

Jak wybrać odpowiednie meble do sypialni?

 (308)    (6)    0

  Poradniki

Sypialnia jest miejscem przeznaczonym na wypoczynek. Ma gwarantować spokój i intymność. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby korzystanie z niej było komfortowe. Efekt taki można uzyskać umiejętnie dobierając meble do sypialni. Liczy się prostota zarówno w wystroju wnętrza, doborze kolorów, materiałów oraz w układzie całego pomieszczenia. Zbyt krzykliwa aranżacja byłaby zbytnio rozpraszająca, a przez to nieodpowiednia dla większości osób. 


Wybór szafy do sypialni 


Szafa do sypialni powinna być pojemna, funkcjonalna i pasować do wystroju reszty pomieszczenia. W małych sypialniach jedynym słusznym wyborem jest szafa z przesuwanymi drzwiami. Dzięki temu możliwe będzie zaoszczędzenie cennego miejsca. Nie należy obawiać się szaf, które sięgają aż do samego sufitu. Są o wiele bardziej pojemne od innych szaf, dzięki czemu pozwalają ma maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni. Dodatkowe miejsce w górnej części szafy, może okazać się dobrą przestrzenią na rzadko używane przedmioty.


Planując wybór szafy do sypialni można pozwolić sobie na więcej, o ile do dyspozycji jest większa ilość miejsca. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na szafy jedno i dwuskrzydłowe, które często mają bardzo ciekawy wygląd. Także jeżeli sypialnia stylizowana jest np. na styl vintage, najlepszym wyborem będą szafy z otwieranymi drzwiami. Ważne jest, aby dokładnie wymierzyć dostępne miejsce na szafę. Dzięki temu uniknie się przykrych niespodzianek.


Szafka nocna


Wybierając meble do sypialni nie sposób nie wspomnieć o szafce nocnej. Standardem jest wyposażenie sypialni w jeden lub dwa takie meble. Łózka małżeńskie często mają szafki nocne po swoich obu stronach. Dzięki temu można na nich postawić lampkę nocną oraz może ona służyć każdemu z partnerów jako podręczny stolik i schowek. W takiej szafce można przechowywać ulubioną książkę, chusteczki, kosmetyki, leki lub przekąski. Szafka jest także dobrym miejscem na postawienie szklanki z wodą. 


Jakie łózko do sypialni? 


Podobnie jak w przypadku innych mebli, wybór łózka zależy przede wszystkim od ilości dostępnego miejsca, posiadanych potrzeb i preferencji. Większość osób decyduje się na duże łóżko o powierzchni spania 160x200. W mieszkaniach o małym metrażu, często funkcję łóżka pełni narożnik, jest to rozwiązanie dobre, kiedy chcemy zaoszczędzić cennego miejsca oraz stworzyć miejsce o dużej funkcjonalności. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżek. Dużą popularnością cieszą się modele z pojemnikiem na pościel, często na metalowej ramie.

Reszta wystroju 


Meble do sypialni powinny także zawierać praktyczną i pojemną komodę. Ewentualnie można sobie ją odpuścić, o ile w konstrukcji szafy do sypialni uwzględniono szuflady i półki pełniące podobną funkcję. Nie należy zapominać o takich dodatkach jak zasłony do okien, dywaniki oraz pomniejsze ozdoby, jak np. ramki ze zdjęciami. Istotne jest, aby unikać przesytu, ponieważ nadmiar zbędnych elementów i szczegółów, niekorzystnie wpływa na jakość wypoczynku. Jeżeli sypialnia ma okna na wschód, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w rolety okienne. Intensywne letnie słońce, szczególnie w weekend, może utrudnić sen. 
 

 (308)    (6)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha