Jak stworzyć przytulne i funkcjonalne biuro?

Jak stworzyć przytulne i funkcjonalne biuro?

 (60)    (0)    0

  PoradnikiInspiracje  

Zdarza się, że przychodząc do pracy, mamy ochotę jak najszybciej z niej wyjść. Nie z powodu nałożonych na nas obowiązków, lecz ze względu na aranżację wnętrza, która jest chłodna i niepraktyczna. W biurze spędzamy średnio osiem godzin dziennie, dlatego warto sprawić, by ten czas płynął pracownikom przyjemnie. Zadowolony pracownik jest bardziej efektywny, a przytulne wnętrze sprawia, że czujemy się zrelaksowani, nawet po kilku godzinach intensywnej pracy. Co zrobić, by stworzyć przytulne i funkcjonalne biuro dla swoich pracowników?

Meble biurowe Ofii

Meble biurowe Offi można nabyć zarówno w zestawie, jak i oddzielnie

Ergonomia pracy ponad wszystko

Decydując się na zakup mebli biurowych, zwróć uwagę nie tylko na ich nowoczesny wygląd, lecz przede wszystkim funkcjonalność. Przyłóż dużą wagę do wyboru biurek oraz krzeseł dla swoich pracowników, kierując się ergonomicznymi rozwiązaniami. Ergonomiczne krzesło wyposażone jest w wygodne podłokietniki i regulowaną wysokość, a jego oparcie przylega do pleców siedzącego. Monitor powinien znajdować się na wysokości oczu, dlatego w razie potrzeby wyposaż biurka w specjalne podstawki. Dobrym pomysłem jest również zakup podnóżków dla pracowników, które cieszą się coraz większą popularnością i umożliwiają zapobieganie częstym dolegliwościom, takim jak żylaki czy ból kręgosłupa. W ofercie MebleZet znajdziesz funkcjonalne meble z kolekcji Offi, które możesz nabyć w zestawie lub oddzielnie. Zakup całego zestawu umożliwia stworzenie harmonijnego wnętrza, jednak jego poszczególne elementy sprawdzają się również w towarzystwie mebli biurowych z innych kolekcji. Jasne drewniane meble doskonale prezentują się na tle ciemnej podłogi, sprawiając, że biuro zaczyna odbiegać od znanego wszystkim standardu. Meble Offi są funkcjonalne i umożliwiają zachowanie porządku w szufladach i szafkach.

Uporządkuj swoje biuro

Przychodząc rano do biura, niechętnie wypełniamy obowiązki, kiedy na biurku rośnie stos dokumentów, obok których leżą porozrzucane spinacze, długopisy czy korespondencja. Udostępniając swoim pracownikom miejsce do przechowywania, znacznie ułatwiasz im pracę. Dokumenty można umieścić w designerskim koszu lub specjalnej szafce z szufladami na pisma w formacie A4. Na biurku warto postawić praktyczny organizer na przybory biurowe, takie jak długopisy, notesy, foldery czy karteczki samoprzylepne. Nie trzeba wiele, by uporządkować przestrzeń i sprawić, by lepiej się w niej pracowało.

Pozwól na odrobinę prywatności

Wielu pracowników zmaga się z brakiem prywatności w pracy. Jeśli więc przygotowujesz przestrzeń typu open space, postaraj się oddzielić biurka drewnianą lub szklaną płytą, która pozwoli zredukować hałas i zapobiegnie podsłuchiwaniu rozmów. Dobrym rozwiązaniem są także budki telefoniczne do biur, w których można prowadzić swobodne rozmowy przez telefon lub sporządzać ważne umowy. Warto zadbać o to, by pracownicy dobrze czuli się w miejscu pracy. Pomoże w tym możliwość personalizowania własnego biurka poprzez ustawienie ramki ze zdjęciem małżonka, niewielkiego talizmanu czy rośliny doniczkowej. Decydując się na zmiany mające na celu podniesienie komfortu pracowników, bardzo szybko zauważysz zwiększenie zarówno jakości pracy, jak i zadowolenia z niej.

 (60)    (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha