Funkcjonalny przedpokój, czyli uwertura do opery

Funkcjonalny przedpokój, czyli uwertura do opery

  Paulina

 (1)    0

  AktualnościPoradnikiInspiracje  

Przedpokój jest jak przystawka w restauracji lub uwertura w operze. Daje przedsmak, tego, co zobaczymy w całym mieszkaniu lub domu. Urządzenie go to zwykle kompromis między estetyką a funkcjonalnością. Meble do przedpokoju powinny być z jednej strony praktyczne, a z drugiej zdobić. Wybierając je trzeba wziąć pod uwagę czynniki, od których będzie zależeć komfort użytkowania.

Szafa to podstawa

Przedpokój to część domu lub mieszkania, która musi być praktyczna i wygodna. A zwykle to przestrzeń trudna do zaaranżowania z uwagi na gabaryty i układ. Najważniejszym meblem w przedpokoju jest, oczywiście, szafa. Dobrze dobrana będzie służyć nie tylko do przechowywania płaszczy i kurtek, ale też wielu innych rzeczy. Na szczęście wybór opcji jest spory i bez problemu można wybrać szafę pasującą do naszego wnętrza. Układ pomieszczenia zdeterminuje wybór rodzaju drzwi – przesuwnych lub uchylnych. Dokonując wyboru, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary przedpokoju. Istota jest też pojemność mebla i jego wyposażenie, czyli rozwiązania ułatwiające utrzymanie porządku. Ale szafy do przedpokoju to nie tylko funkcjonalność, ale też design i styl. Pewne rozwiązania, na przykład kolor (jasny) lub duże lustro, optycznie powiększą wnętrze. Warto je zastosować.

Szafa MULTI 183

Szafa MULTI 183

Co we wnętrzu?

Szafę do przedpokoju powinniśmy wybrać tak, by przechowywanie rzeczy było komfortowe i by mieć do łatwy dostęp do zawartości. Co we wnętrzu? Na pewno wieszaki na kurtki i płaszcze, także dla gości, półki na pudła z szalikami, czapkami, rękawiczkami, szuflady do przechowywania drobiazgów, w tym toreb na zakupy. Jeśli mamy spory przedpokój, dobrze jest zaplanować w szafie miejsce na odkurzacz lub mop. Jeżeli nie planujemy ustawienia w przedpokoju szafki na buty, przydadzą się też półki na obuwie. Szafa w przedpokoju powinna też zostać wyposażona w wewnętrzne oświetlenie. Dzięki temu wnętrze szafy będzie dobrze widoczne nawet w ciemnym lub słabo oświetlonym pomieszczeniu.

Buty pod kontrolą

Niemniej istotnym meblem w przedpokoju jest szafka na buty. Zwłaszcza, jeśli irytuje nas widok rzędów butów domowników na podłodze. Zarówno do dużego, jak i małego przedpokoju możemy dopasować funkcjonalną szafkę na buty, dzięki której unikniemy bałaganu. Szafka na obuwie może też spełniać dodatkowe funkcje. Może być, na przykład, wygodnym siedziskiem, dzięki któremu łatwiej będzie zakładać buty. Przechowywanie obuwia to nie jedyna funkcja szafki na buty. Wybierając mebel o większych gabarytach, możemy przeznaczyć jego część na czapki, szaliki i rękawiczki. Blat szafki doskonale nadaje się na dodatki nadające wnętrzu charakteru – wazon z kwiatami, designerskie bibeloty. Możemy też kłaść na nim zakupy, klucze, i inne drobiazgi. Szafka na buty z siedziskiem to praktyczne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które nie potrafią się samodzielnie ubrać. Sadzając malucha na takim siedzisku założymy mu buty szybciej i wygodniej niż gdyby przyszło nam trzymać go na kolanach kucając lub opierając go o ścianę. Szafka na buty z siedziskiem sprawdzi się też w mieszkaniu osoby starszej, która ma problem z poruszaniem i bez podobnej asekuracji nie byłaby w stanie założyć butów.

Szafa DEEP 200

Szafa DEEP 200

 (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha