HELVETIA - 10%
Czym się kierować przy wyborze narożnika?

Czym się kierować przy wyborze narożnika?

 (462)    (5)    0

  InspiracjePoradniki  

Wybierając narożnik do salonu, napotkamy na wiele pytań, które często pozostają bez odpowiedzi. Szukając odpowiedniego modelu, już na wstępie powinniśmy sprecyzować nasze wymagania, takie jak rozmiar mebla, czy funkcje które powinien posiadać. Istotnym elementem jest możliwość wykorzystania narożnika także do spania, często decydujemy się na taki krok, chociażby dlatego, żeby móc wykorzystać dodatkowe łóżko kiedy odwiedzą nas niespodziewani goście. Kiedy już posiadamy podstawowe informacje, możemy zabrać się za przeglądanie oferty i wybór mebla do naszego salonu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Funkcja spania - ale jaka?

Ze względu na budowę wyróżniamy kilka różnych rodzai funkcji spania, najpopularniejsze, to standardowo rozkładana kanapa z systemem DL, charakteryzuje się łatwością w rozkładaniu, oraz jest bardzo wytrzymałą. Drugi typ to funkcja spania oparta na wózku, to również bardzo popularna forma rozkładania w narożnikach, jednak stosowana rzadziej niż poprzednik.

Jak rozkłada się każdy z tych narożników możecie zobaczyć na filmach poniżej.

funkcja spania - wózek

Produkt z filmu - narożnik VIPER.


funkcja spania - automat DL


produkt z filmu - narożnik AVATAR.

Jakie narożniki są najbardziej popularne?

Chociaż klasyka nadal jest w modzie, a pewne modele nigdy nie stracą na popularności, coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne narożniki, często posiadające ciekawe funkcje, ozdobne wstawki z drewna czy innego materiału. Ten kierunek popularności podchwycili producenci mebli tapicerowanych. Teraz w ofercie możemy spotkać wyjątkowe narożniki o zaokrąglonych kształtach, modele z chromowanymi wstawkami czy meble wyposażone w regulowane w kilku płaszczyznach zagłówki. Ten ostatni element, to bardzo ciekawe rozwiązanie wpływające bezpośrednio na komfort użytkowania mebla. Doskonałym przykładem narożnika z regulowanymi zagłówkami jest model INFINITY we wszystkich wariantach.

Detale są ważne!

Jeśli szukamy nowoczesnego narożnika, większość modeli zaskoczy nas ciekawymi detalami. Nie ma podstaw, żeby się tego obawiać, to elementy które wyróżniają mebel z tłumu, sprawiają, że jest unikatowy. Jednym z popularniejszych narożników w naszej ofercie, jest z pewnością model FADO MINI, w wersji promocyjnej występuje w standardowych, bardzo często zamawianych kolorach czyli biała ekoskóra oraz ciemno-szary materiał. Jest to niezwykle praktyczny mebel, z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel. Chromowane wstawki zestawione z ekoskórą, przyciągają uwagę i czynią ten mebel wyjątkowym.

Wymiary...

Jeśli dysponujemy dużą ilością wolnego miejsca, nie musimy się martwić, z pewnością bardzo szybko wybierzemy pasujący model, gdyż dużych i przestronnych narożników w ofercie jest bardzo wiele, jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca, trzeba sprawdzić te najmniejsze modele, tak aby dookoła nich można się było swobodnie poruszać. W tym miejscu, należałoby zastanowić się nad kompromisem, może okazać się, że bardziej odpowiednia będzie kanapa zestawiona z fotelem czy pufą.

 (462)    (5)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha