Wszystkie szafy -5%!

promocja ważna jeszcze tylko:
Biurko dla dziecka - centrum dowodzenia

Biurko dla dziecka - centrum dowodzenia

  Mateusz

 (0)    0

  PoradnikiInspiracje  

Dzieci oraz młodzież spędzają przy biurku dużo czasu – czy to odrabiając lekcje, czy oddając się rozrywce (np. czytaniu albo grze na komputerze). Dlatego bardzo ważne jest, by biurko było dobrane tak, żeby zapewnić wygodę. Co w tym przypadku kryje się pod słowem „wygoda”? Na pewno dostęp do dziennego światła, dobre oświetlenie przy użyciu światła sztucznego, możliwość przyjęcia odpowiedniej pozycji, czyli takiej, która nie będzie negatywnie wpływała na kręgosłup czy wzrok dziecka.

GDZIE POSTAWIĆ?

Jeżeli istnieje taka możliwość, najlepiej, żeby biurko było ustawione pod oknem – zapewnia to dziecku możliwość długiego korzystania ze światła dziennego. Dobrze, jeśli światło (naturalne czy też sztuczne, gdy jego źródłem jest lampka) pada z lewej strony – dotyczy to dzieci praworęcznych, w przypadku leworęcznych sytuacja jest odwrotna – źródło światła musi być ustawione z prawej strony. Chodzi o to, żeby dziecko, pisząc, nie zasłaniało sobie światła. Nie jest dobrze, gdy światło pada z tyłu (przy ustawieniu biurka tyłem do okna), wtedy promienie słoneczne mogą odbijać się od monitora komputera i skutecznie utrudniać pracę. Idealnie, gdy monitor można postawić bokiem do okna. Odpowiednie ustawienie monitora, jak i całego komputera, to też rzecz decydująca o wyborze modelu biurka. Jeśli dziecko korzysta z komputera stacjonarnego, to optymalnym rozwiązaniem, pozwalającym zachować prawidłową postawę, jest biurko z wysuwaną półką na klawiaturę. Wtedy zgodnie z zaleceniami monitor znajduje się wyżej niż klawiatura. Warto zadbać też o odpowiednie krzesło, czyli takie, które będzie miało podłokietniki i regulowaną wysokość, bardzo praktyczne jest krzesło obrotowe. Stopy dziecka siedzącego przy biurku muszą spoczywać na podłodze, a nie wisieć nad nią.

FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIA

W przypadku małych mieszkań dobrym rozwiązaniem są biurka narożne – pozwalają one odpowiednio je ustawić bez tak zwanego zagracania powierzchni, zagospodarować przestrzeń i zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecka. Poza tym, biurka narożne mają dość ciekawą bryłę, dzięki czemu pomieszczenie nabiera niesztampowego wyglądu. W każdym dziecięcym czy młodzieżowym pokoju jest bardzo dużo niezwykle przydatnych rzeczy, które kiedyś na pewno się przydadzą. Dlatego ważne, żeby biurko było wyposażone w odpowiednią liczbę szuflad czy szafek, w których zmieszczą się zarówno przybory szkolne, jak i inne skarby. Szuflady, szafki czy nadstawki mogą wraz z blatem tworzyć designerską nietuzinkową konstrukcję, która jednocześnie jest funkcjonalna i pozostawia dużo miejsca do swobodnej pracy. Popularnym rozwiązaniem, w przypadku wyboru biurka do małego pomieszczenia, jest… łóżko piętrowe z biurkiem. Dostępne są przeróżne warianty i kombinacje takiego zestawienia. Na uwagę niewątpliwie zasługują zestawy, w których biurko jest wyposażone w kółka i chowane w lukę znajdująca się w łóżku. Takie komplety charakteryzują się często tym, że są wyposażone w dużą liczbę szuflad i szafek.

SAM BLAT

Ciekawym rozwiązaniem (jeśli dziecko nie pracuje na komputerze stacjonarnym i nie jest konieczna wysuwana półka pod klawiaturę), idealnym do młodzieżowych nowoczesnych pokoi, jest biurko składające się z samego blatu. Prostota konstrukcji na pewno przypadnie do gustu zwolennikom surowych rozwiązań. Jednak gdyby szuflady okazały się niezbędne, nie znaczy to, że należy rezygnować z takiej formy biurka. Często szuflady można „dołożyć” w formie kontenerka na kółkach. Mobilność tego elementu to także dodatkowa szansa na błyskawiczną zmianę umeblowania pokoju, np. w związku z wizytą kolegów.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha