Łóżka piętrowe, czyli maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Łóżka piętrowe, czyli maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

 (0)    0

  ProduktyPoradniki  

Łóżka piętrowe to doskonały wybór do pokoju dziecięcego. Sprawdzą się szczególnie w niewielkich wnętrzach, w których każda przestrzeń jest na wagę złota. Łóżka piętrowe dostępne obecnie w sklepach służą nie tylko do spania. To praktyczne meble, które dają miejsce do nauki i zabawy.

Zalety i wady łóżek piętrowych

Łóżka piętrowe to zdecydowanie najlepszy wybór, gdy na niewielkiej przestrzeni musi zmieścić się dwoje dzieci. Zamiast dwóch osobnych łóżek, wystarczy jedno łóżko piętrowe. Zaoszczędzoną przestrzeń można bez problemu przeznaczyć na biurko czy szafkę. Oszczędność miejsca jest największą zaletą łóżek piętrowych.

Kolejną jest niezwykła atrakcyjność dla dzieci. Wszystkie dzieci z radością przyjmą informację o łóżku piętrowym. Dla nich to synonim dobrej zabawy. Atutem łóżek piętrowych jest ich stabilność i wytrzymałość. Takie meble muszą spełniać szereg wymagań, tak aby były w pełni bezpieczne dla dzieci. Powinny mieć solidne i szerokie drabinki barierki. Łóżka piętrowe mają też najczęściej bardzo atrakcyjne ceny. W wielu przypadkach zakup jednego łóżka piętrowego jest bardziej opłacalny niż dwóch oddzielnych łóżek.

Zalety zdecydowanie przeważają. Jednak łóżka piętrowe mają też niewielkie wady, o których warto wiedzieć. Nie da się ukryć, że w przypadku łóżek piętrowych zwiększone jest ryzyko wypadku. Należy kupić model z jak najlepszymi zabezpieczeniami oraz dokładnie wytłumaczyć swoim dzieciom jak należy z łóżka korzystać, a czego nie wolno robić. Warto też przemyśleć zakup bardzo rozbudowanych modeli. Może się okazać, że nowoczesne, rozbudowane modele zajmują więcej miejsca niż tradycyjne łóżka lub prostsze modele.

Łóżka piętrowe - najlepsze do małych pokoi

Łóżka piętrowe to świetny wybór dla rodzeństwa, które musi dzielić niewielki pokój. W przypadku, gdy pokój dziecięcy jest większy można zastanowić się nad wyborem dwóch pojedynczych łóżek piętrowych. Takie modele to połączenie łóżka z biurkiem, regałem i szafą. Taki model piętrowego łóżka doskonale sprawdzi się także w pokoju jedynaka. Jeden mebel gwarantuje miejsce do spania, do nauki oraz do zabawy. Dzieci są zazwyczaj zachwycone takim połączeniem. Dodatkowo takie łóżka piętrowe mają wiele szafek, szuflad i schowków, w których można ukryć swoje skarby.

Łóżka piętrowe i bezpieczeństwo

Jeśli zdecydujemy się na zakup łóżka piętrowego musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo naszych pociech. Górna część łóżka powinna posiadać barierkę, która zabezpieczy dziecko przed spadnięciem. Barierka powinna być solidna, nie za niska, a odległości między szczebelkami nie powinny być za duże.

Kolejnym istotnym punktem dotyczącym bezpieczeństwa jest drabinka prowadząca na górną część łóżka. Dla starszych dzieci odpowiednia może być standardowa drabinka. Jeśli łóżko ma służyć młodszym dzieciom warto wybrać takie, które ma stabilne schodki z poręczą. Dodatkową atrakcją może być zjeżdżalnia, która pozwoli na bezpieczne opuszczanie górnego poziomu, bez konieczności korzystania z drabinki.

Wybierając łóżko piętrowe do dziecięcego pokoju musimy zmierzyć kilka istotnych odległości. Należy zwrócić uwagę na odległość górnej części łóżka od sufitu. Dziecko powinno mieć wystarczającą przestrzeń, aby móc swobodnie usiąść i korzystać z łóżka. Równie ważna jest przestrzeń między dolnym a górnym łóżkiem. Wysokość powinna pozwolić dziecku na swobodne korzystanie z łóżka.

Piętrowe łóżka to świetny wybór, gdy posiadamy niewielką przestrzeń. Takie meble są niezwykle trwałe, a dzieciom sprawiają wiele radości.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha